Koncert BOVSKIEJ w Stacji Mercedes

02.08.2016
Koncert BOVSKIEJ w Stacji Mercedes
Fotografia: materiały prasowe

W piątek, 5 sierpnia w Stacji Mercedes na warszawskim Powiślu wystąpi BOVSKA – artystka, która określana jest mianem jednego z najważniejszych muzycznych debiutów roku.

Pierwszy nakład debiutanckiej płyty Bovskiej, pt. Kaktus, został wyprzedany 2 dni po premierze. Utwory artystki jeszcze przed premierą albumu biły rekordy popularności w Internecie, gdzie odtworzono je ponad 6 milionów razy.

Ta liczba stale rośnie! Boska jest współautorką swojej debiutanckiej płyty, którą stworzyła we współpracy z Janem Smoczyńskim. Singlowy utwór, pt. Kaktus, szczególnie podbił serca publiczności i możemy go także usłyszeć w jednym z popularnych seriali.

To, co szczególnie urzeka w Bovskiej, to z pewnością jej osobowość i oryginalność. Artystka raz śpiewa, innym razem recytuje, a jeszcze kiedy indziej szepcze, a słuchacze z zachwytem przysłuchują się każdemu wykorzystywanemu przez nią środkowi wyrazu, bo twórczość Bovskiej ma po prostu swój niepowtarzalny urok.

Piosenki Bovskiej śpiewane są w języku polskim i jak mówi sama artystka wiele w nich najróżniejszych znaczeń, zakamuflowanych w słownych zagadkach i skrótach myślowych.  Wyjątek stanowi bonusowy utwór, pt. The man with an unknown soul.

Bovska ma za sobą występy na najważniejszych Festiwalach w kraju: Open’er, Orange Warsaw Festival, Slot Art Festiwal, Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu, a przed nią jeszcze mnóstwo letnich koncertów. Jednym z nich będzie koncert w Stacji Mercedes.

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów