Kolejny wtorek, tym razem z Szekspirem nad Wisłą!

23.08.2016
Kolejny wtorek, tym razem z Szekspirem nad Wisłą!

Kolejny wtorek, kolejny Teatr nad Wisłą. 23.08 będzie jednak wyjątkowo i oryginalnie. Odbędzie się wtedy Monodram "Wokół Szekspira" w wykonaniu Andrzeja Seweryna, do tego leżak, niebo pełne gwiazd i świetny spektakl... to wszystko w Pomoście 511.

Być albo nie być, oto jest pytanie! Zdecydowanie być, szczególnie jeśli chodzi o Teatr nad Wisłą. Andrzej Seweryn – wybitny aktor i reżyser – i najpiękniejsze fragmenty bohaterów arcydzieł Szekspira – Hamleta, Makbeta, Otella i wielu innych.

To nie tylko popis wielkiego aktora i kunszt Szekspira, ale także zaproszenia skierowane do Publiczności, aby stała się współtwórcą tego wieczoru. Zaproszenie - dla koneserów Szekspira i dla tych, którzy znają go mniej – do interpretacji i reinterpretacji tych znanych tekstów, które jednak cały czas stanowią wyzwanie dla wrażliwości i inteligencji; są niezwykle aktualne, szczególnie, że podane są w zupełnie nowym przekładzie Piotra Kamińskiego. Spotkanie z Andrzejem Sewerynem będzie także okazją do uzyskania odpowiedzi na pytanie, co w Szekspirze najbardziej fascynuje jego jako aktora i nie-aktora.

"Wydarzenie” można polecić zarówno znawcom twórczości Szekspira, jak i tym, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z jego dziełami. Ci pierwsi usłyszą w nim ulubione monologi i dialogi szekspirowskie w nowych przekładach i w nowych, odkrywczych interpretacjach. Ci drudzy – znajdą zachętę do kontynuowania pasjonującej podróży w świat dramatów geniusza ze Stratfordu.

Wstęp jest całkowicie wolny! Zapraszamy 23.08 do Pomostu 511!

Oceń artykuł

Komentarze

Więcej newsów