Jacques Kuba Séguin promuje płytę "Litania Projekt" i europejską trasę koncertową

Paulina Szestowicka 02.11.2016
Jacques Kuba Séguin
Fotografia: materiały prasowe

16 listopada 2016 roku w Europie będzie miała miejsce premiera jego nowego albumu. Tego dnia zagra też premierowy koncert w klubie 12on14 w Warszawie. 

Kuba Séguin, Polak zamieszkały w Kanadzie jest muzykiem, kompozytorem i trębaczem. Na swoim koncie ma cztery płyty i mnóstwo międzynarodowych nagród. Występował na najważniejszych jazzowych festiwalach na świecie.

16 listopada 2016 roku w Europie będzie miała miejsce premiera jego płyty "Litania Projekt". Tego dnia zagra też premierowy koncert w klubie 12on14 w Warszawie. Do udziału przy tworzeniu drugiej płyty formacji Litania Projekt trębacz Jacques Kuba Séguin zaprosił muzyków montrealskich: Frédérica Alarie, Jonathana Cayer i Jima Doxas oraz kwartet klasyczny Bozzini. Séguin jako kompozytor i aranżer oddaje w ręce słuchaczy utwory pełne wrażliwości i silnych muzycznych uniesień.

Płyta już uzyskała dwie nominacje do kanadyjskiego Grammy - ADISQ w kategoriach: najlepsza płyta jazzowa roku oraz najlepszy aranżer. Od 16 listopada br. płyta dostępna będzie również dla polskich słuchaczy. Będą mogli na niej znaleźć między innymi memento „Krajobraz dla Muniaka” czy cover „Miłość Ci Wszystko Wybaczy”. Z pozostałych utworów artysta tworzy pejzaż dźwiękowy, w którym przeplata wrażliwość z napięciem i siłą, inspiracje jazzem europejskim, daleką Północą Skandynawii i muzyką klasyczną. W pół drogi między improwizacją jazzową a zapisem klasycznej pięciolinii, płyta ta jest rodzajem muzycznego fresku zabarwionego melancholią.

10 listopada br. Kuba z zespołem zagra na Palm Jazz Festiwal, 12 listopada zawitają na Witamina Jazz Festiwal do Sandomierza, następnego dnia zagrają dwa koncerty w Berlinie (Niemcy), po powrocie grają w Piekarni Cichej Kobiety – Zielona Góra (14.11), a następnie premierowy koncert w warszawskim klubie 12on14 (16.11). 17 listopada będą gośćmi Mama Jazz Festival w Wilnie (Litwa).

Od 20 listopada rozpoczynają koncerty klubowe w Polsce, m.in  w Apropos – Wałbrzych, PIEC’art – Kraków (21.11), Przechowalnia – Łódź (23.11), Vertigo – Wrocław (24.11), Pod Filarami u Bogusława Dziekańskiego w Gorzowie Wlkp. (25.11), a zakończą 26 listopada w nowym poznańskim klubie Ułan Browar.

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej
Więcej newsów