Candy Dulfer Show w ICE Kraków już 2 listopada. Słynna saksofonistka zagra największe przeboje

Paulina Szestowicka 26.10.2016
Candy Dulfer Show
Fotografia: materiały prasowe

Usłyszymy największe hity artystki, takie jak "Lily was here" oraz repertuar specjalnie przygotowany na koncert w Centrum Kongresowym ICE Kraków.

Holenderska saksofonistka Candy Dufler przekracza granice nowym, nadchodzącym już w listopadzie albumem "Together (is all we got)’’. 

Wydawnictwo było inspirowane wszystkim co najlepsze w jazzie, disco, soulu, nurtach dance i r&b, ale jest też współczesną interpretacją tego, co dzieje się w muzyce i na świecie. Candy stworzyła bardzo osobistą i unikalną mieszankę gatunków oraz wpływów muzycznych, które łączy jej niepowtarzalny styl, prezentujący wszechstronność artystki.

Trudno uwierzyć, że minęło ponad 20 lat odkąd Candy Dulfer zyskała sławę za sprawą głośnej współpracy z Dave’m Stewartem (światowy przebój ‘’Lily was here’’) i oczywiście z legendarnym Prince’m! Jego żartobliwa rekomendacja (When I want sax, I call Candy) w teledysku do utworu ‘’Partyman’’ sprawiła, że świat zaniemówił z wrażenia, gdy ujrzał młodą, czarującą i utalentowaną saksofonistkę u jego boku. Ich współpraca była kontynuowana przez lata i bogata w liczne sesje nagraniowe, występy telewizyjne i te podczas gal konkursowych (także na rozdaniu Grammy Awards), trasy koncertowe dookoła globu, występy Candy w zespole towarzyszącym Prince’owi – NGB, jako jego stały członek.

Candy ma szczęście do pracy - zarówno w studiu i na scenie – z największymi, a są to m.in. Van Morrison, Maceo Parker, Sheila E., Mavis Staples, Lionel Richie, Beyoncé, Pink Floyd, Chaka Khan, Aretha Franklin. Pomimo wielu głośnych kolaboracji, Candy skupia się na karierze solowej, począwszy od tego, gdy jako 13-latka wraz ze swoim zespołem ruszyła w światowe tournee. Jej pierwszy solowy album ‘’Saxuality’’ przyniósł nominację do Grammy i sprzedaż się ok. 2,5 miliona krążków! Kilkukrotnie był numerem 1 na amerykańskich listach sprzedaży.

Pomiędzy licznymi trasami koncertowymi, Candy ciągle udaje się występować z holenderską żeńską grupą Ladies of Soul na ich wyprzedawanych koncertach, w salach wielkich jak Amsterdam Ziggo Dome. Saksofonistka jest głównym muzykiem Jazz Cruises w USA i Europie, ambasadorką holenderskiej ALS Foundation, pracuje też nad autobiografią, którą planuje wydać wiosną przyszłego roku.

Nie ma znaczenia czy Candy z zespołem występują na największych festiwalach świata, czy w kameralnym klubie jazzowym gdzieś za rokiem w Amsterdamie, ponieważ fani wiedzą, że jej show jest zawsze najgorętszą propozycją w mieście! 

Candy Dulfer Band 2.11.2016 ICE Kraków
Candy Dulfer - sax, vocals
Ulco Bed - guitar
Manuel Hugas - bass
Nicky Loman - drums
Arjen Mooijer - keyboards
Jordy Kalfsvel - keyboards
Ivan Peroti - vocals
Camilo Rodriguez - vocals

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej
Więcej newsów