Bądź fair wobec twórców. Legalna kultura przypomina, że w Internecie też zasługują na szacunek

Joanna Kulasza 26.09.2016
Legalna Kultura
Fotografia: materiały prasowe

"Zależy nam na uświadomieniu odbiorcom kultury związku między dwiema postaciami kultury  - cyfrową i materialną."

Legalna kultura przede wszystkim niesie za sobą pozytywny przekaz. Nakłania ludzi, aby w dobie Internetu nie zatracili podstawowych wartości etycznych i moralnych. Współcześni ludzie powinni umieć uszanować dobra kulturalne i zachować się fair w obliczu wielu pokus.

Nasza misja oparta jest na pozytywnym przekazie – pokazujemy, jak korzystając ze wszystkiego, co oferuje nam najnowsza technologia, pozostać etycznym człowiekiem świadomym tego, że żyje wśród innych ludzi, także w Internecie. Zależy nam na uświadomieniu odbiorcom kultury związku między dwiema postaciami kultury – cyfrową i materialną. Internet nie jest odrębnym światem – wiele praw i niepisanych reguł, jakie stosujemy, kiedy mamy do czynienia z fizycznym dziełem, pozostaje ważnych, gdy wkraczamy w sferę twórczości zamieszczanej w sieci - czytamy na stronie fundacji.

Kampania konsekwentnie przypomina o korzystaniu z legalnych źródeł kultury w kinach, radiu, telewizji, prasie, Internecie i przestrzeni publicznej. Tworzy stale rozszerzaną Bazę Legalnych Źródeł. Legalna Kultura prowadzi działania edukacyjne w szkołach i na uczelniach, a także w Internecie. Akcje poparło dotychczas wiele znanych postaci, między innymi Arkadiusz Jakubik, Danuta Stenka, czy Zbigniew Wodecki.

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej
Więcej newsów