Nastaw się na Chillout 19
Fotografia:
Nastaw się na Chillout 19

Nastaw się na Chillout 19

Nastaw się na Chillout vol. 19

19 część składanki „Nastaw się na Chillout” już jest! To szczególne, jubileuszowe wydanie z okazji 10. urodzin stacji Chillizet.

Wydawnictwo zawiera 2 płyty - pierwsza z nich to kompilacja tak zwanych "Greatest Hits" - dobrze już znanych utworów, które wybrzmiewają na radiowej playliście od lat. Druga zaś to polscy artyści, którzy wzięli udział w plebiscycie na chilloutowy utwór roku.

Na pierwszej płycie możemy znaleźć  klasyki chilloutu takie „Twisted Cupid” grupy Slow Train Soul, czy "CYE" autorstwa Smolika – artysty przez lata związanego z Chillizet. Z drugiej jednak strony, na CD1 nie zabraknie także nowoczesnych produkcji - tak jak ta od Mura Masy, młodego producenta, którego singiel "Love For That" nagrany wspólnie z Shurą, w roku swojej premiery zrobił spory szum na światowej scenie muzyki alternatywno-elektronicznej. Na „Nastaw się na Chillout 19” wśród odkryć ostatnich lat znaleźli się również Rhye i jego "3 Days", czy "Best Friends" Little Dragon.

Płyta numer dwa, to zbiór utworów polskiej reprezentacji muzyki alternatywnej, wśród których znaleźli się uczestnicy Plebiscytu na Chilloutowy Utwór Roku 2018, organizowanego przez Chillizet. Znajdziemy na niej między innymi propozycje dobrze znanych artystów takich jak Natalia Kukulska i Marek Napiórkowski "Szukaj w Snach", romantyczny utwór Tomka Makowieckiego "Najdłuższe Pocałunki w Polsce", czy też zespół KAMP! z zwiewną, elektroniczną kompozycją "Don't Clap Hands".

Od lat na składankach Chillizet pojawiali się także debiutanci. Nie zabrakło ich również na  „Nastaw się na Chillout 19”, a wśród nich znalazł się między innymi projekt Blauka, tworzony przez Georginę Tarasiuk i Piotra Lewańczyka, zespół New People, którego utwór „Rain Talk” brzmieniowo zbliżony jest do amerykańskiego soft-rocka rodem z lat 70-tych, czy Kasia Tontor, młoda autorka tekstów i piosenkarka z Poznania, zainspirowana R&B i neo – soulem.

„Nastaw się na Chillout vol. 19” to szczególne wydanie składanki, na której klasyka światowego chilloutu przeplata się z polską muzyką alternatywną w najlepszym wydaniu.

CD1

Chris Malinchak
So Good To Me
Flight Facilities feat. Jess
Foreign Language
Work Drugs
License To Drive
Little Dragon
Best Friends
Blank & Jones
Pura Vida
Rhye
3 Days
Jamie Woon
Lady Luck
Mura Masa feat. Shura
Love for that
Andreya Triana
Lost where I belong
Gary B
Step into the sunshine
Mystic Diversion
Wave a litte light
Jessie Ware
Wildest moments
Massive Attack
Paradise circus
Slow Train Soul
Twisted Cupid
Smolik
Cye

CD2

Barbara Wrońska
Nie czekaj
Bitamina
Dom
Blauka
Figle Zuchwale
New People
Rain Talk
Tomasz Makowiecki
Najdłuższe pocałunki w Polsce
Marcelina
Tańcz
Kamp!
Don't Clap hands
Rebeka
Cavegirl
Kasia Tontor
Coolgirl
Ewa Ekwa
By my side
Pola Rise
Fear
Baranovski
Mamo
MoMo feat. Pablopavo
Różowy/Niebieski
Natalia Kukulska i Marek Napiórkowski
Szukaj w snach