Polskie stacje radiowe - Częstotliwości

Podróżując na urlopie po Polsce, niekiedy trudno znaleźć częstotliwość swojej ulubionej stacji radiowej. Szukanie jej w odbiorniku może być nie tylko uciążliwe, ale też zniechęcające – nie zawsze w końcu udaje się nam ją znaleźć. W takim przypadku z pomocą przychodzi nam zestawienie polskich stacji radiowych wraz z częstotliwościami, na których można ich słuchać w poszczególnych polskich miastach.

W odpowiedniej zakładce znajdują się wyszczególnione grupy stacji: Eurozet, Polskie Radio, RMF FM, Agora, Time oraz Inne. Pod każdą grupą zamieszczono nazwy należących do niej stacji. Klikając nazwę wybranej rozgłośni przechodzimy do zestawienia zawierającego miejscowości oraz częstotliwości, na jakiej można w nich słuchać danej stacji.

Grupa Eurozet oferuje korzystanie aż z 5 rozgłośni, przy czym każda z nich skierowana jest do różnych słuchaczy. Radio ZET to stacja, której z przyjemnością słuchają zarówno wielbiciele starych, dobrych przebojów, jak i najnowszych hitów muzyki pop i rock. Radio ZET Chilli nadaje utwory doskonale relaksujące i łagodzące nastroje. Z kolei Radio ZET Gold to gratka dla wielbicieli muzyki lat 60., 70., 80. i 90 ubiegłego stulecia. Rockowe brzmienie zapewnia Antyradio, natomiast Planeta.fm to stacja nadająca muzykę taneczną i klubową.

Polskie Radio to rozgłośnie znane w Polsce od wielu lat i mające swoich stałych, wiernych słuchaczy. Należą do nich Jedynka PR1, stacja informacyjno – rozrywkowa, Dwójka PR2, rozgłośnia kulturalna bogato ilustrowana muzyką klasyczną, jazzową i ludową. Program III Polskiego Radia, popularna Trójka, to program informacyjny z dużą dozą doskonałej muzyki i rozrywki. Radiowa Czwórka to stacja rozrywkowo – muzyczno – informacyjna skierowana do młodych ludzi.

RMF FM to dobrze znana polska rozgłośnia muzyczno – informacyjna. Jej siostrzana rozgłośnia RMF Classic emituje zarówno muzykę klasyczną, jak i filmową. Z kolei RMF MAXXX to stacja skierowana głównie do młodych ludzi, nadająca w większości największe współczesne przeboje muzyki rozrywkowej.

TOK FM, należące do grupy Agora, to stacja przedstawiająca nie tylko najświeższe wiadomości z kraju i ze świata, ale także zapewniająca często bardzo obszerne komentarze publicystyczne czy rozmowy z politykami. Do grupy tej należy również radio Złote Przeboje, które, jak sama nazwa wskazuje, emituje największe hity sprzed lat. Z kolei Rock Radio zapewnia słuchaczom dużą dozę zarówno starszych, jak i najnowszych przebojów muzyki rockowej.

Do Grupy Radiowej Time należy Radio Eska, które gromadzi przed odbiornikami młodych słuchaczy, nadając w eterze muzykę pop, rock, klubową i taneczną. Kolejną stacją w tej grupie jest Radio WAWA, skierowane do słuchaczy w wieku 25 – 45 lat, nadające wyłącznie polskie utwory muzyczne. Z kolei VOX FM to stacja, która głównie zrzesza słuchaczy lubiących muzykę euro disco, eurodance, italo disco czy disco polo.

Na stronie zawierającej informacje o częstotliwościach polskich rozgłośni radiowych nie może zabraknąć również  katolickiego Radia Maryja. Z kolei wielbiciele muzyki rockowej, także alternatywnej, znajdą coś dla siebie na częstotliwościach, na których znaleźć można muzo.fm.