Władza i seks to nie jest bezpieczny związek. Ale nie zawsze działa na niekorzyść polityka

16.11.2016 17:36
Fotografia: grafia: materiały prasowe
House of Cards

O tym, dlaczego romanse i skandale seksualne w świecie polityki są tak niebezpieczne, opowiada Bartosz Czupryk. 

Związki seksu i polityki z reguły są dość niebezpieczne. Wydawać by się mogło, że polityk uwikłany w romans, o którym pisze światowa prasa, jest na przegranej pozycji. Jego kariera dobiega końca, a łatka zdrajcy już na zawsze będzie mu towarzyszyła.

Jednak, ostatnie wydarzenia powyższej teorii całkowicie przeczą. Zarzuty o molestowanie, o które kobiety oskarżają Donalda Trumpa nie zostały do tej pory potwierdzone, ale do mediów wyciekły "taśmy prawdy". Cały świat mógł przekonać się, co o kobietach myśli już dziś prezydent elekt. Wydawało się, że te nagrania go pogrążą, a stało się zupełnie inaczej. 

"

W Stanach Zjednoczonych problemy mężczyzn którzy posuwają się zbyt daleko, są bardzo duże. W tym wypadku ten temat przebrzmiał i nie odniósł takiego silnego wydźwięku jakbyśmy oczekiwali - stwierdził Bartosz Czupryk w rozmowie z Radio Zet Chilli.

"

Dużą rolę w załagodzeniu całej sytuacji odegrała z pewnością żona kandydata na prezydenta, Melania Trump. Można też śmiało powiedzieć, że go uratowała zapewniając w wywiadach, że Trump, którego mogliśmy usłyszeć na nagraniach, w rzeczywistości wcale taki nie jest. Przeciwnie - jest dobrym człowiekiem. 

"

Prześledziłem wywiady Melanii Trump pod kątem, czy one tak naprawdę działały na korzyść czy na niekorzyść Donalda Trumpa. Szczerze mówiąc, zdania są podzielone. Z jednej strony mówi się, że jego wizerunek twardego, bezwzględnego mężczyzny gdzieś tam podupada gdy żona porównuje go do małego chłopca, którym trzeba opiekować się w domu. Nie mniej jednak jej sama postawa obok męża na pewno wiele wnosi w taką charyzmę i sposób przekonywania do siebie wyborców - przekonuje Bartosz Czupryk.

"

Czy więc seksualne ekscesy mogą działać na korzyść polityka? Jak przekonuje Czupryk, wszystko zależy od mentalności społeczeństwa i od kultury, w której żyją. Osoby publiczne, a więc i politycy muszą liczyć się z tym, że stale są na świeczniku i nieustannie są obserwowani. Jednak, to w dużej mierze od nich zależy, w jakim stopniu wpuszczą media do swojego życia. 

Tytuł audycji: Hani Bal
Prowadzi: Hania Rydlewska
Goście: Bartosz Czupryk
Data emisji: 6.11.2016
Godzina emisji: 22:00