Bez czego królowa Elżbieta nie wyruszy w podróż? Ten zwyczaj może was zaskoczyć

Adrianna Kubiak 23.07.2019
Królowa Elżbieta II
Fotografia: Schutterstock

Rodzina królewska często wyrusza w zagraniczne podróże służbowe. Jak przygotowuje się do wyjazdu królowa Elżbieta II?

Królowa Elżbieta II sprawuje urząd już od 67 lat, a jej doradcy dbają o najdrobniejsze szczegóły związane z bezpieczeństwem i zdrowiem królowej. Rodzina królewska ma swoje wymogi również podczas podróży. Bez czego monarchini nie wsiądzie do samolotu?

Zobacz także: Marta Wierzbicka wzięła sekretny ślub? Uwagę fanów zwrócił jeden szczegół

Podróże rodziny królewskiej – wymogi

Elżbieta II nigdy nie wyrusza w podróż sama, dzięki temu przygotowana jest na wszystko. Podczas wyjazdów królowej towarzyszy grono trzech osobistych lekarzy. Oprócz tego monarchini ma jeszcze jeden rytuał, bez którego nie wsiada do samolotu. Do jej wymogów stosują się także książę Filip i książę Karol.

Adam Helliker, królewski redaktor, zdradził „Fabulous Digital”, że królowa nie wsiada do samolotu bez woreczka napełnionego własną krwią. Zapasów pilnują lekarze dyżurujący, którzy wybierają się wraz z rodziną królewską w podróż.

Zasady bezpieczeństwa wymagają tego, gdyby królowa była w kraju, w którym nie można zagwarantować szybkiego dostępu do niezawodnego dopływu krwi, jak na przykład w odległych częściach Afryki – wtedy królowa i jej małżonek będą mogli otrzymać transfuzje krwi, jeśli byłyby wymagane w nagłych wypadkach.

Helliker zdradził również, że zapasy uzupełniane są zawsze miesiąc przed wyjazdem i pochodzą tylko z własnej krwi królowej. Wszystko po to, aby uniknąć infekcji.

Takie uzupełnianie krwi przebiega jak normalne oddawanie krwi u każdego człowieka. Natomiast różnica polega na tym, że transfuzja krwi przebiega wokół jednego pacjenta, a Elżbieta II nie będzie musiała dostać krwi od zwykłego pacjenta.

Zasady podróżowania rodziny królewskiej

Jedną z najważniejszych zasad rodziny królewskiej jest zakaz wspólnego podróżowania dwóch spadkobierców tronu. Wszystko po to, by chronić ciągłość rodziny królewskiej w przypadku katastrofy lotniczej.

Wygląda na to, że książę William łamie protokół, gdyż już kilka razy wyruszył w podróż z trójką swoich dzieci.

Zobacz także: Wiadomo, dlaczego Maryla Rodowicz nie została jurorką "The Voice Senior". "Zażądała niebotycznej stawki"

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów