Twórcy "Pokémon GO" zapowiadają grę nawiązującą do Harry'ego Pottera

Roksana Orlicka 13.03.2019
Gra Harry Potter na telefon
Fotografia: Shutterstock

Twórcy słynnej mobilnej gry "Pokémon GO" pracują nad nowym projektem. Będzie hit?

"Pokémon GO" jest grą, która była hitem lata 2016 roku. Pojawiły się wokół niej również kontrowersje. Użytkownicy wpatrzeni w ekrany telefonów, nie zwracali uwagi na otoczenie. Niekiedy, by złapać wymarzonego Pokemona, wchodzili na prywatne posesje. Emocje już trochę opadły, chociaż cały czas wiele osób korzysta z gry. Twórcy "Pokémon GO" zapowiadają nowość, spodoba się ona wszystkim fanom Harry'ego Pottera. Ma powstać "mobilna" gra w rozszerzonej rzeczywistości, dzięki której fani przeniosą się w świat magii. 

Mobilna gra "Harry Potter" jeszcze w tym roku

Gra "Harry Potter: Wizards Unite" ma wykorzystywać najnowsze osiągnięcia technologii rozszerzonej rzeczywistości w systemach Android i iOS. Niantic, twórcy gry "Pokémon GO", współpracują z  Warner Bros oraz studiem Portkey Games. Udostępniono zwiastun, zapowiadający grę.

Gra "Harry Potter: Wizards Unite" ma mieć premierę jeszcze w tym roku. Będzie bardzo podobna do "Pokémon GO", ale rozgrywa się w świecie stworzonym przez J.K Rowling. Uczestnicy gry wcielą się w rolę czarodziejów i podczas spacerów z telefonem w ręku, będą odkrywać specjalne portale, magiczne miejsca, uczyć się zaklęć i spotykać legendarne postaci z książek "Harry'ego Pottera". Każdy gracz będzie też miał możliwość wchodzenia w interakcje z innymi uczestnikami gry - na przykład brać udział w pojedynkach lub wspólnie walczyć przeciwko Śmierciożercom i Dementorom. 

Pobranie aplikacji będzie bezpłatne, nie podano dokładnej daty premiery.

Zainstalujecie grę na telefonie?

Zobacz także: Powstanie druga część "P.S. Kocham Cię"!

Wspinający się na szczyty budynków Spider-man.
Rozwiąż quiz

Którym superbohaterem jesteś? Koniecznie musisz to sprawdzić!

Wspinający się na szczyty budynków Spider-man.

1. Którą z tych mocy chciałbyś posiadać?

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów