Tomasz Raczek poniża bohaterkę filmu "303. Bitwa o Anglię" w najnowszej recenzji. Internauci nie kryją oburzenia!

Julita Buczek 29.08.2018
303 bitwa o Anglię
Fotografia: Instagram @hurricanefilm303

Jest znanym krytykiem, który ostatnio napisał o jedno zdanie za dużo. Internauci już to skomentowali!

Jeden z najbardziej znanych krytyków filmowych w Polsce, Tomasz Raczek nie mógł nie zrecenzować ostatnich produkcji poświęconych Dywizjonowi 303. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie to, jakich słów do tego użył.

Dlaczego Tomasz Raczek poniża Phyllis Lambert?

W jego recenzji znajdziemy zdanie poświęcone jednej z głównych bohaterek filmu. Phyllis Lambert, bo to ją komentuje Raczek, była jedną z pracownic personelu naziemnego.

Stefanie Martini jako mocno puszczalska Phyllis Lambert, pracująca w personelu naziemnym Angielka, która z upodobaniem rzuca się w ramiona przystojnych Polaków, a przede wszystkim w ramiona Zumbacha. Zgodnie z regułami filmów klasy "B" romans jest bowiem mocną nicią przewodnią całego filmu - napisał Raczek w recenzji filmu "303. Bitwa o Anglię".

Komentarze internautów dotyczące wypowiedzi krytyka

Zobacz także: Ale wiadomość! Kuba Wojewódzki napisał autobiografię. W księgarniach od listopada

Oczywiście wypowiedz Tomasz Raczka, nie mogła zostać niezauważona. Internauci odpowiedzieli dziennikarzowi w komentarzach pod recenzją.

 Panie Tomaszu. Proponuję taką zabawę językowo-literacką. Ćwiczenie takie. To zdanie: "Stefanie Martini jako mocno puszczalska Phyllis Lambert" proszę zamienić w taki sposób, jak gdyby opisywał pan mężczyznę o cechach Phyllis. Dziękuję.

Taki światowy człowiek, a mizogin.

 A nie powinno być "Phyllis Lambert, z upodobaniem rzucająca się w ramiona puszczalskich Polaków"? A może to tylko kobiety można stygmatyzować? Miałam niestety Pana za osobę o wysokiej kulturze słowa. Jakże się pomyliłam.

Odpowiedź Tomasza Raczka

Tomasz Raczek nie przejmuje się komentarzami swoich fanów, którzy w przeważającej większości nie byli zachwyceni wydaną przez niego opinią. Uważa, że nie napisał nic obraźliwego i chyba nie zamierza zmieniać swojego zdania.

Nazywam to, co widzę. Moim zdaniem była puszczalska. Nie odczuwam tego określenia jako piętnującego, a nawet oceniającego. Jest lekko żartobliwe, w żadnym wypadku nie stygmatyzuje. W każdym razie w moim pojęciu i w moim środowisku.

To jedne z najpiękniejszych miejsc na świecie! On jeździ tam i robi piękne zdjęcia. Sprawdź, czy już go obserwujesz?

Oceń artykuł
TEMATY:

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów