Sam Smith odważył się na szczere wyznanie. Jego słowa poruszyły fanów

Roksana Orlicka 18.03.2019
Sam Smith
Fotografia: Łukasz Kowalski/East News

Sam Smith jest znany jako twórca niezwykle emocjonalnej muzyki. Artysta jest również idolem wielu młodych osób, podziwiających go za odwagę. Smith wyznał, że od wielu lat toczy wewnętrzną walkę. O co chodzi?

Sam Smith ma zaledwie 26 lat, a już jest uznawany przez dziennikarzy muzycznych za nadzieję brytyjskiej muzyki. Artysta jest znany z tworzenia emocjonalnych kompozycji, opartych na szczerych tekstach piosenek. Muzyk z wielką odwagą opowiada poprzez swoją muzykę o problemach, seksualności i próbuje się rozliczyć ze smutkami z przeszłości. Jego twórczość nagrodzono Oscarem i Grammy. Autentyczność wokalisty pokochało wielu fanów muzyki, wspierających Sama Smitha w walce o samoakceptację.

Sam Smith szczerze o swoich problemach

Sam Smith jest inspiracją dla wielu młodych ludzi. Muzyk wyznał w 2014 roku, że jest osoba homoseksualną, otwarcie opowiadał również o walce z nadwagą. Kilka lat później dodał, że identyfikuje się jako osoba z brakiem tożsamości płciowej. Tym razem artysta udzielił szczerego wywiadu w programie "I Weight". Sam opowiedział o tym, że nie czuje się ani mężczyzną, ani kobietą, tylko po prostu sobą. Smith przyznał się również do problemów ze zdrowiem - jego organizm wytwarzał zbyt dużo żeńskich hormonów.

W moim ciele i umyśle zawsze była wojna o to, jak się definiuję. Myślę jak kobieta i czasami się zastanawiałem nad tym, czy chcę przejść zmianę płci. (...) Może nie jestem mężczyzną, może nie jestem kobietą, może po prostu jestem sobą. Myślę, że to samo dotyczy seksualności  - powiedział.

Sam Smith przez wiele lat próbował zaakceptować swoje ciało. Jego organizm produkował zbyt dużą ilość estrogenu, dlatego w wieku 12 lat lekarze skierowali go na liposukcję piersi. Wokalista próbował wytłumaczyć, że identyfikacja z konkretną płcią nie ma znaczenia w tym, jakim jesteś człowiekiem. Szczere słowa muzyka poruszyły jego fanów, podziękowali oni Smithowi za odwagę i szczerość. 

Samie Smith, jesteś piękną osobą! - zachwyciła się internautka w jednym z komentarzy.

Lubicie muzykę Sama Smitha?

Zobacz także: Ariana Grande niedługo wystąpi w Polsce. Wiemy, kto zaśpiewa przed wokalistką

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów