Nie żyje Rutger Hauer, aktor znany z filmu "Łowcy androidów"

Łucja Siennicka 25.07.2019
Rutger Hauer
Fotografia: Instagram/@asadamani

Smutna wiadomość obiegła świat. Rutger Hauer nie żyje. Aktor był znany między innymi z filmu "Łowcy androidów". Miał zaledwie 75 lat.

Rutger Hauer nie żyje. Holenderski aktor zyskał światową popularność dzięki roli w filmie "Łowcy androidów" Ridleya Scotta z 1982 roku. Miał zaledwie 75 lat. Wiadomość o jego śmierci przekazała holenderska agencja prasowa ANP.

Aktor zmarł 19 lipca po krótkiej chorobie. Jego rodzina dopiero teraz potwierdziła jego śmierć. 

Rutger Hauer nie żyje

Rutger Hauer urodził się 23 stycznia 1944 roku w miejscowości położonej niedaleko Amsterdamu. Jego rodzice byli nauczycielami aktorstwa, dlatego dorastał w artystycznym środowisku. 

Jednak aktorstwo nie było jego pierwszym planem na życie. W wieku 15 lat uciekł z domu, bo chciał zostać marynarzem. Szybko okazało się, że jego marzenie nie spełni się ze względu na daltonizm.

W 1969 roku rozpoczął współpracę z holenderskim reżyserem Paulem Verhovenem. W sumie zagrał w 150 produkcjach filmowych. Ostatnie jego filmy to "Sin City - Miasto Grzechu", "Batman Początek" oraz serial "Czysta krew".

Hauer zyskał światową popularność dzięki roli w filmie "Łowcy androidów" u boku Harrisona Forda. Został nagrodzony Złotym Globem za rolę w serialu "Ucieczka z Sobiboru"

Mimo wszystko Hauer zawsze podkreślał, że to rola Betty'ego w "Łowcy androidów" była najważniejszą w jego karierze i przyniosła mu najwięcej satysfakcji. 

Aktor został pochowany 24 lipca w Holandii

Zobacz także: Film o Annie Przybylskiej jednak nie powstanie? Rodzina już podjęła decyzję!

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów