Rozenek-Majdan z ważnym apelem. Chodzi o zniesienie wiz do USA dla Polaków

Łucja Siennicka 30.08.2019
Małgorzata Rozenek-Majdan
Fotografia: Instagram/@m_rozenek

Małgosia Rozenek-Majdan wystosowała apel. Chodzi o zniesienie wiz do USA dla Polaków. Co powiedziała?

Małgorzata Rozenek-Majdan postanowiła zabrać głos w ważnej sprawie, która dotyczy wiz do USA. To temat wielokrotnie poruszany przez polską dyplomację. Warto wspomnieć, że od wielu lat walczy ona o zniesienie wiz. Na razie wiza jest konieczna, by móc przebywać na terenie Stanów Zjednoczonych. 

Małgorzata Rozenek-Majdan o zniesieniu wiz do USA

Każdy Polak, który chce wyjechać do USA, musi się postarać o wizę. To proces czasochłonny, ale też kosztowny. A warto wspomnieć, że niektórzy mogą tej wizy nie otrzymać.

Polska władza od lat zabiega o to, żeby wizy zostały zniesione. Amerykanie obiecują, że tak się właśnie stanie. Mimo to wciąż trzeba przejść przez weryfikację. 

Na temat wiz postanowiła się wypowiedzieć Małgorzata Rozenek-Majdan, która jest bardzo aktywna społecznie. Ostatnio udzielała się również w kwestiach in vitro.

Rozenek-Majdan wystosowała apel, zwróciła się do wszystkich osób planujących wyjazd do USA.

Jak wiecie, losy polskiego przystąpienia do ruchu bezwizowego ze Stanami Zjednoczonymi właśnie się ważą. Ambasador Georgette Mosbacher od początku swojej kadencji mówiła, że to będzie priorytetem jej polityki jako urzędującego Ambasadora Stanów Zjednoczonych w Polsce. Prawdą jest, że i strona Polska i strona amerykańska zrobiły wszystko co strony państwowe mogły. Teraz wszystko zależy od nas - napisała.

"Perfekcyjna" wyjaśniła, że warunkiem przystąpienia do programu jest odpowiedni odsetek negatywnie rozpatrywanych wniosków wizowych. Nie może być większy niż 3 procent.

Z roku na rok ten odsetek się zmniejsza. W zeszłym zszedł poniżej 4 proc. Co możemy zrobić, żeby doszło do tego historycznego przełomu w naszych relacjach? Aplikować o wizę - wytłumaczyła.

Małgosia tłumaczy, że nie jest to trudny proces. Wyliczyła nawet, że wypełnienie wniosku trwa pół godziny, a czas spędzony w ambasadzie to jedynie 20 minut

Kochani, jeżeli, rozważacie ubieganie się o wizę lub jej odnowienie, złóżcie wniosek przed końcem września. To bardzo zwiększa nasze szanse. Zróbmy to dla siebie, naszych dzieci - dodała.

Posłuchacie Roznek-Majdan i złożycie wniosek?

Zobacz także: Małgorzata Rozenek-Majdan w ultrakrótkiej sukience prezentuje długie nogi. Fani zachwyceni!

Lubisz podróżować? Sprawdź, gdzie powinieneś wyjechać!

Quiz: na którą wyspę powinieneś wybrać się w wakacje?
Rozwiąż quiz

Na którą wyspę powinieneś się wybrać jeszcze w te wakacje?

Quiz: na którą wyspę powinieneś wybrać się w wakacje?

1. Którą pogodę lubisz najbardziej?

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów