Prokuratura zleciła sekcję zwłok Piotra Woźniaka-Staraka. Potwierdzono śmierć producenta

Łucja Siennicka 22.08.2019
Piotr Woźniak-Starak
Fotografia: Tomasz Jastrzebowski/REPORTER

Piotr Woźniak-Starak nie żyje. Prokuratura Okręgowa w Olsztynie potwierdziła odnalezienie ciała producenta filmowego. Śledczy powiadomili o tym, że zostanie przeprowadzona sekcja zwłok.

Piotr Woźniak-Starak był poszukiwany od 18 sierpnia. Akcja była prowadzona na terenie jeziora Kisajno, położonego na Mazurach. Zaangażowano w nią wiele służb, jednak ze względu na trudne warunki i ukształtowanie terenu, nie była prosta.

Ostatecznie ciało producenta filmowego zostało odnalezione w czwartek rano. Informację o śmierci Woźniaka-Staraka podała Prokuratura Okręgowa w Olsztynie.

Piotr Woźniak-Starak nie żyje. Zostanie przeprowadzona sekcja zwłok

Piotr Woźniak- Starak zaginął na jeziorze Kisajno w niedzielę nad ranem. Mężczyzna wypadł z łódki - prawdopodobnie podczas wykonania ostrego manewru. Wiadomo, że towarzyszyła mu 27-letnia mieszkanka Łodzi, której udało się uratować.

Poszukiwania producenta filmowego były prowadzone na dużą skalę i trwały pięć dni. Przeszukiwano powierzchnię, brzegi oraz dno jeziora Kisajno. W akcji brały udział: policja, straż pożarna, ratownicy MOPR i WOPR z Gdyni.

Wykorzystano specjalistyczny i nowoczesny sprzęt, w tym sonary oraz robota do prac pod wodą

O śmierci Piotra Woźniaka-Staraka poinformowała oficjalnie Prokuratura Okręgowa w Olsztynie

W wyniku przeprowadzonych dzisiaj z udziałem prokuratora czynności identyfikujących, potwierdzono, iż znaleziono w jeziorze Kisajno ciało mężczyzny, który w dniu 18 sierpnia 2019 r. uczestniczył w wypadku, co do którego Prokuratura Rejonowa w Giżycku prowadzi śledztwo z art. 177§2 Kodeksu karnego - napisano w komunikacie. 

Jak podaje Radio Zet - śledczy zapowiedzieli, że zostanie przeprowadzona sekcja zwłok mężczyzny. 

Po przeprowadzeniu oględzin zewnętrznych, na zlecenie Prokuratury zostanie przeprowadzona sekcja zwłok w specjalistycznym Zakładzie Medycyny Sądowej - można przeczytać w komunikacie prokuratury.

Internauci i znane osoby składają kondolencje rodzinie.

Zobacz także: Magdalena Boczarska przyjaźniła się z Woźniakiem-Starakiem. Wzruszająco opowiada o ich relacji

W tym roku straciliśmy wyjątkowe osobowości. Będziemy ich wspominać!

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów