Polska milionerka zdobyła serce niemieckiego księcia. Historia miłosna z rozwodem w tle

Hanna Skowron 10.05.2019
Sylwia Mokrysz z partnerem
Fotografia: Christoph Hardt/Imago Stock and People/East News

Sylwia Mokysz jest w związku z niemieckim księciem. Ona i Karl Heinz von Sayn-Wittgenstein tworzą zgraną parę. Jaka jest ich historia?

Tą historią miłośną żyją całe Niemcy. Książę Karl Heinz von Sayn-Wittgenstein związał się z polską milionerką. Parę dzieli 19 lat różnicy, jednak nie przeszkadza to im w codziennym życiu. Kim jest Sylwia Mokysz i jak to się stało, że związała się z dużo starszym Niemcem? 

Historia jak z bajki. Polka związała się z niemieckim księciem

Karl Heinz von Sayn-Wittgenstein jest uznawany w Niemczech za celebrytę. Regularnie pojawia się w tamtejszej telewizji. Wziął też udział w niemieckim "Big Brotherze". Majątku dorobił się na ubezpieczeniach i inwestycjach w nieruchomości.

Książę zadeklarował w programie śniadaniowym, że weźmie rozwód z żoną, księżniczką Andreą von Sayn-Wittgenstein, z którą spędził 30 lat.

Media zaczęły dociekać, co jest przyczyną rozpadu ich związku. Okazało się, że Karl zakochał się w dużo młodszej Polce. 

Karl Heinz von Sayn-Wittgenstein pierwszy raz pokazał się z 45-letnią Sylwią Mokrysz w niemieckiej telewizji. Sylwia pracuje w zarządzie firmy Mokate, produkującej kawy i herbaty. Ma 15-letnią córkę oraz 14-letniego syna.

Okazuje się, że Karl najpierw zaprzyjaźnił się z rodzicami Polki, a dopiero potem zakochał się w ich córce. 

Matka Sylwii, Teresa Mokrysz jest jedną z najbogatszych Polek. Jej majątek wycenia się na 1,3 mld złotych. Znalazła się ona na 5. miejscu listy 50 najbogatszych kobiet w Polsce.

Sylwia i Karl początkowo żyli na odległość. Niedawno podjęli decyzję o wspólnym mieszkaniu. W niemieckiej telewizji można było zobaczyć ich luksusowy apartament, który znajduje się na Posdamer Platz w Berlinie.

Uważam, że Karl-Heinz jest mężczyzną mojego życia. Wierzę, że jest ze mną szczęśliwy. To jest dla mnie ważne - powiedziała Polka w wywiadzie dla niemieckiej telewizji.

Para poinformowała niemieckie media o tym, że ma w planach ślub. 

Myślicie, że ta historia będzie popularna w Polsce?

Zobacz także: Wieniawa pierwszy raz o nowej dziewczynie Królikowskiego: "Współczuję jej"

Na zdjęciu pozuje uśmiechnięte małżeństwo. W tle widać czerwone róże.
Rozwiąż quiz

Odpowiedz na kilka pytań i przekonaj się jaką żoną będziesz w przyszłości

Na zdjęciu pozuje uśmiechnięte małżeństwo. W tle widać czerwone róże.

1. Lubisz gotować?

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów