Paweł Domagała ostro o artystach, którzy angażują się w politykę. Poszło o wers w "Weź nie pytaj"

Roksana Orlicka 20.05.2019
Paweł Domagała
Fotografia: Instagram/@paweldomagala

Paweł Domagała w rozmowie z "Gazetą Wyborczą" powiedział dosadnie, co sądzi o angażowaniu się artystów w politykę.

Paweł Domagała jest aktorem, który świetnie sobie radzi na scenie muzycznej. W 2016 roku ukazała się jego debiutancka płyta "Opowiem ci o mnie", ale prawdziwy sukces artysta odniósł po wydaniu drugiego albumu "1984", którego premiera odbyła się w listopadzie 2018 roku.

Na płycie znalazł się wielki przebój "Weź nie pytaj", dla wielu okazał się on być kontrowersyjny. Domagała wypowiedział się na ten temat w "Gazecie Wyborczej".

Paweł Domagała o zaangażowaniu artystów w życie polityczne

W wielkim przeboju Pawła Domagały "Weź nie pytaj" pojawia się wers, który wywołał wiele kontrowersji i został skomentowany przez niektórych artystów, w tym Maciej Stuhra. Chodzi o słowa: "Wolności ja nie chcę" czy "Nie chcę żyć polityką. Kiedy tłumy na mieście. Ja córkom zrobię jeść".

Wiele osób zarzuciło Domagale bycie niewrażliwym na sytuację polityczną w kraju. Artysta uznał, że to jeden wielki absurd i dodał, że sztuki nie powinno się mieszać z polityką. Domagała uważa, że piosence dopisano błędne znaczenie i przekaz.

Jeżeli ktoś wyrywa z kontekstu słowa „wolności ja nie chcę” i odnosi je do obecnej sytuacji politycznej, to sam musi się czuć bardzo zniewolony - powiedział "Gazecie Wyborczej".

Domagała wyznał, że interesuje się polityką, ale chce się do niej zdystansować jako artysta.

Nie uważam też, że aktorzy czy muzycy mają kompetencje, by mówić ludziom, na kogo powinni głosować. Piekarz, który zatrudnia kilkanaście osób, ma do tego większy mandat niż ja – powiedział stanowczo. 

Paweł Domagała odniósł się również do zarzutów stawianych przez Macieja Stuhra.

Podobne zarzuty zgłaszał Maciej Stuhr pod adresem „Początku”, czyli hymnu Męskiego Grania. Jego zdaniem w tych czasach nie powinno się śpiewać tekstu, który brzmi: „Nie chcę iść pod wiatr, gdy wieje w dobrą stronę”. Uważam, że to już jakiś rodzaj patologii w myśleniu o rzeczywistości – powiedział.

Zgadzacie się z artystą?

Zobacz także: Polacy przerobili wielki przebój Eda Sheerana i Justina Biebera. Jak brzmi "I Don't Care" po polsku?

Rozwiąż quiz

Rozpoznasz teledysk po jednym kadrze?

kadr z teledysku
Fotografia: YouTube.com

1. Z którego teledysku pochodzi ten kadr?

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów