Nie żyje dziennikarz Tadeusz Kraśko, ojciec znanego prezentera

Hanna Skowron 24.02.2019
Piotr Kraśko
Fotografia: Artur Zawadzki/REPORTER/East News

Nie żyje Tadeusz Kraśko. Dziennikarz odszedł w wieku 78 lat.

Internet obiegła smutna informacja - nie żyje Tadeusz Kraśko - dziennikarz, publicysta, reżyser filmów dokumentalnych oraz scenarzysta. Ojciec słynnego dziennikarza Piotra Kraśki odszedł w wieku 78 lat. 

Nie żyje Tadeusz Kraśko

Tadeusz Kraśko urodził się w 1940 roku we wsi położonej niedaleko Wilna. Był aktywnym zawodowo dziennikarzem telewizyjnym, jego wielką pasją był film. Kraśko był laureatem trzech Złotych Ekranów i nagród Zakopiańskiego Festiwalu Filmów o Sztuce. Tadeusz Kraśko zrealizował wiele reportaży zagranicznych m.in. z Włoch, Kuby, USA czy Niemiec. Na swoim koncie miał również kilka książek, w tym literackie rozmowy z Jerzym Turowiczem czy profesorem Adamem Zielińskim. Tadeusz Kraśko był także dyrektorem programowym pierwszej prywatnej telewizji Top Canal. Pracował dla Telewizji Polskiej. 

Tadeusz Kraśko prywatnie

Tadeusz Kraśko ze związku z scenarzystką i producentką, Barbarą Pietkiewicz, miał syna Piotra. Jego drugą żoną była Nina Terentiew, z tego związku miał córkę Ewę

O śmierci dziennikarza poinformowała najbliższa rodzina za pośrednictwem Facebooka. Piotr Kraśko nie utrzymywał kontaktu z ojcem. Prezenter miał żal, że Tadeusz zostawił rodzinę i nie interesował się losami swojego pierwszego dziecka.

Dołączamy się do kondolencji.

Zobacz także: Nie żyje słynny reżyser filmowy Claude Goretta. Miał 89 lat

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów