Nie żyje Robert Forster. Aktor znany między innymi z "Breaking Bad" i "Jackie Brown"

Łucja Siennicka 12.10.2019
Robert Forster
Fotografia: Steve Cohn/Invasion/AP/East News

Nie żyje Robert Forster. Aktor kojarzony z roli w filmie "Jackie Brown" Quentina Tarantino. Miał 78 lat. 

Hollywoodzkie media podają, że odszedł aktor Robert Forster. Aktor zmarł 11 października w Los Angeles. Miał 78 lat. Głównie był kojarzony z rolą Maxa w filmie "Jackie Brown" Quentina Tarantino z 1997 roku

Nie żyje Robert Forster - kim był?

Robert Forster odszedł w swoim domu w Los Angeles. Jak podaje amerykański magazyn "Variety" i portal TvLine.com, przyczyną śmierci był rak mózgu.

Forster urodził się w Rochester 13 lipca 1941 roku. Nie planował zostawać aktorem, a psychologiem. Studiował nawet psychologię na University of Rochester.

Powierzano mu role outsiderów, jednak mimo to zawsze zapadał w pamięć widzów. Warto wspomnieć, że karierę aktorską rozpoczął od występów w teatrze. 

Wystąpił też w przedstawieniach "Lot nad kukułczym gniazdem" czy "12 gniewnych ludzi". Jak podaje Onet - rozpoznawalność przyniosła mu rola Kowalskiego w "Tramwaju zwanym pożądaniem" (1967) oraz w thrillerze "Aligator" z 1980 roku.

Kolejnym przełomem była rola w filmie "Jackie Brown" Quentina Tarantino. Został za nią nominowany do Oscara. W ostatnich latach mogliśmy go zobaczyć w serialach "Spadkobiercy", "Twin Peaks", "Breaking Bad" oraz "El Camino" Netlifxa, który miał premierę 11 października 2019 roku.

Forster był dwukrotnie żonaty. Miał czwórkę dzieci. 

Zobacz także:Janusz Kondratiuk nie żyje. Jeden z najwybitniejszych polskich reżyserów chorował na raka trzustki

W tym roku pożegnaliśmy nie tylko Roberta Forstera. Odeszły też inne wielkie gwiazdy.

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów