"Mooning" - nowy trend w komunikacji czy sposób na spokój?

Roksana Orlicka 29.01.2019
Kobieta wpatrująca się w ekran telefonu
Fotografia: Shutterstock

Każdy z nas czuje się czasami przytłoczony social mediami i nadmiarem przychodzących wiadomości. Pojawił się nowy trend w komunikacji, "mooning", dzięki któremu można się wyciszyć i odciąć od świata zewnętrznego. 

Duża część naszego życia toczy się w internecie, jesteśmy przyklejeni do smarfonów, wciąż kontrolujemy to, co dzieje się w social mediach. Taki styl życia bywa bardzo męczący, dlatego coraz więcej osób chce z niego zrezygnować lub odciąć się chociaż na chwilę. Czym jest "mooning", co oznacza jego nazwa i skąd się wzięła?

"Mooning" - nowy trend w komunikacji

W iPhonie znajduje się ikonka w kształcie księżyca, opisana jako tryb "nie przeszkadzać" - gdy ją włączymy, nie docierają do nas żadne wiadomości. "Mooning" wziął się zatem ze zmęczenia ludzi ciągłym dostawaniem wiadomości. "Mooning" dotyczy nie tylko telefonów, bo wyciszamy również grupowe konwersacje lub pojedyncze osoby w aplikacji Messenger. W internecie pojawiły się już pierwsze instrukcje, jak skorzystać z tego trendu, by poczuć się lepiej.

Amerykański magazyn GQ uznał, że "mooning" nie jest niebezpiecznym trendem - nie odcinamy się od kogoś na zawsze, chcemy mieć po prostu chwilę dla siebie, a gdy ona minie, to odpiszemy na wcześniej zignorowane wiadomości. Inne portale skupiają się na tym, że jest to egoistyczne zachowanie, wręcz ignorowanie drugiej osoby. Zwracają one uwagę na to, że najczęściej nie informujemy takiej osoby wcześniej, że wyciszymy konwersację. 

Korzystacie z "mooningu" czy uważacie że jest to niegrzeczne?

Reinkarnacja
Rozwiąż quiz

Kim będziesz w przyszłym wcieleniu?

Reinkarnacja

1. Słowo, które najbardziej ciebie opisuje to:

Oceń artykuł
TEMATY:

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów