Michał Piróg zachęca do ekologicznego stylu życia. "To są bardzo proste rzeczy"

Łucja Siennicka 28.06.2019
Michał Piróg
Fotografia: Tadeusz Wypych/REPORTER

Michał Piróg zachęca do wprowadzenia zmian w swoim życiu. Tancerz podpowiada, jak prowadzić ekologiczny styl życia.

Michał Piórg jest znany z zamiłowania do ekologii i zdrowego stylu życia. Tancerz broni też praw zwierząt i nie je mięsa.

Tym razem zależy mu na tym, żeby świadomość ekologiczna Polaków była większa.

Dlatego postanowił doradzić im, jak zmienić tryb życia.

Michał Piróg namawia do ekologicznego trybu życia

Zmiany klimatu są już widoczne. Codziennie odczuwamy to na własnej skórze. Upały, coraz gwałtowniejsze zmiany pogody i kataklizmy - to tylko nieliczne zmiany, które spowodowała nieumyślna działalność człowieka.

Politycy nieco bagatelizują problem, dlatego głos postanowili zabrać celebryci. Znane osoby próbują wykorzystać swoją popularność, by zwrócić uwagę Polaków na ten poważny problem.

Do ich grona dołączył Michał Piróg, który uważa, że nawet niewielkie zmiany mogą mieć ogromne znaczenie.

Tancerz udzielił obszernego wywiadu magazynowi "Viva!". Piróg dodaje, że dzięki zmianom będzie można również zaoszczędzić.

Jeśli ktoś nie chce być ekologiczny, niech będzie ekonomiczny. Jeśli będziemy chcieli być oszczędni, to będziemy wyłączać prąd. A to już jest działanie ekologiczne - zauważył.

Tancerz prosi, żeby zrezygnować z plastikowych słomek i opakowań, kupować mniej ubrań. Dodaje również, żeby wodę butelkowaną zamienić na kranówkę.

Kolejną rzeczą jest zakręcanie ogrzewania, gdy wyjeżdżam. A gdy ogrzewanie jest włączone, nie otwieram okna. Zakręcam kaloryfer, wietrzę, zamykam okno, odkręcam kaloryfer. Nie jem mięsa. 80-90 procent moich śmieci jest organiczne lub z surowców do powtórnego przetworzenia - mówi.

Piróg prosi również o to, żeby mieć do wszystkiego racjonalne podejście.

Nie ma sensu jechać przez pół miasta, żeby kupić kawałek ekologicznego ciasta. Mnóstwo ludzi jedzie w korkach do innej dzielnicy po ekologiczną marchewkę - dodaje.

Weźmiecie sobie jego rady do serca?

Zobacz także: Joanna Krupa pochwaliła się tym, co robi, żeby wyglądać młodo. Będziecie zaskoczeni!

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów