Mąż Kory zapowiada powrót zespołu Maanam na scenę

Hanna Skowron 24.01.2019
Kora i Kamil Sipowicz
Fotografia: Wojciech Storyzk/REPORTER

Kamil Sipowicz zapowiada powrót Maanamu na scenę. Zespół będzie miał nową nazwę i nową wokalistkę...

Maanam był jednym z najważniejszych polskich zespołów, miał bardzo duży wpływ na kształtowanie się polskiej sceny muzycznej. Utwory Kory zna niemal każdy Polak. Od kilku lat toczą się rozmowy dotyczące reaktywacji zespołu. Przeciwna była temu Kora, w 2014 roku negatywnie wypowiadał się na ten temat jej mąż, Kamil Sipowicz. Wszystko wskazuje na to, że zmienił zdanie.

Zobacz także: Wiemy, o czym Kora mówiła w ostatnim wywiadzie przed śmiercią!

Ex-Maanam - nowa nazwa, nowa wokalistka

Pierwsze informacje dotyczące reaktywacji zespołu Maanam, pojawiły się 17 stycznia, gdy odsłonięto mural z wizerunkiem Kory w Warszawie. Podobno Kamil Sipowicz wyraził zgodę na reaktywację zespołu - pod warunkiem, że będzie on kultywować pamięć i twórczość Kory oraz Marka Jackowskiego

Kamil Sipowicz opublikował oficjalne oświadczenie, w którym poinformował, że zespół Maanam wróci na scenę pod nową nazwą. Słynna grupa będzie się teraz nazywać Ex-Maanam, miejsce Kory ma zastąpić nowa wokalistka. 

Kora nie chciała reaktywacji Maanamu

Pierwsze pomysły reaktywacji pojawiły się już kilka lat temu, gdy Kora walczyła z nowotworem. Wokalistka nie chciała powrotu zespołu na estradę. Okazuje się, że spór został rozwiązany po jej śmierci. 

Zgoda buduje, niezgoda rujnuje. W czasie pogrzebu Koreńki na warszawskich Nowych Powązkach w sierpniu 2018 roku Ryszard Olesiński, jego brat Krzysztof oraz Paweł Markowski, czyli byli członkowie zespołu Maanam złożyli mnie oraz rodzinie kondolencje. Ryszard Olesiński skomponował na śmierć naszej ukochanej Kory piękny przejmujący utwór. To dało przestrzeń do negocjacji w sprawie nieakceptowanej przez Korę i przeze mnie nazwy Złoty Maanam. - napisał Sipowicz.

Pół roku później doszło do porozumienia. Muzycy nie będą używać nazwy "Złoty Maanam", której nie akceptowała Kora. W tym roku mija 25 lat od wydania płyty "Róża". Sipowicz zapowiedział, że w planach jest wydanie specjalne albumu, podobno trwają już pierwsze prace. 

Kamil Sipowicz dodał, że Ex-Maanam planuje trasę koncertową po Polsce. Nie wiadomo, kto miałby zastąpić Korę. Muzycy mają ujawnić nazwisko nowej wokalistki w lutym.

Tylko czy Korę w ogóle można zastąpić?

Oceń artykuł
TEMATY:

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów