Matt Damon mógł zagrać w "Avatarze". Okazuje się, że aktor stracił fortunę!

Łucja Siennicka 02.10.2019
Matt Damon
Fotografia: Valerie Macon/AFP/East News

Matt Damon przyznał, że James Cameron zaproponował mu rolę w "Avatarze". Okazuje się, że aktor mógł zarobić na tym filmie fortunę. Dlaczego podziękował za propozycję?

Matt Damon jest popularnym aktorem, scenarzystą i reżyserem, a jego praca została nagrodzona Oscarem (za najlepszy scenariusz do filmu "Buntownik z wyboru"). Damon udzielił wywiadu magazynowi "GQ", w którym zdradził, że James Cameron zaproponował mu główną rolę w filmie "Avatar".

Matt Damon mógł zarobić miliony, jednak odrzucił rolę w "Avatarze"

Matt Damon to prawdziwy tytan pracy. Aktor ma dopiero 48 lat, a już może się pochwalić imponującym dorobkiem filmowym. Mało kto wiedział, że Damon dostał propozycję zagrania w "Avatarze" Jamesa Camerona.

Okazuje się, że miał otrzymać wynagrodzenie równe 10% z zysku z filmu. Oznacza to, że aktor mógł zarobić nawet 250 milionów dolarów! Damon wyznał, że Cameron był z nim wtedy niezwykle szczery.

Powiedział wtedy: słuchaj, nie potrzebuję aktora ze znanym nazwiskiem. Jeśli tego nie weźmiesz, znajdę kogokolwiek, bo film cię nie potrzebuje. Ale jeśli przyjmiesz rolę, dostaniesz 10 procent zysków - zdradził Damon.

Aktor dodał, że nie mógł przyjąć roli ze względu na to, że pracował już przy innych produkcjach, m.in. "Ultimatum Bourne'a" i "Green Zone"

Odrzuciłem więcej pieniędzy niż jakikolwiek inny aktor. Ale moje dzieci mają co jeść, więc wszystko w porządku - podsumował.

Aktor dodał, że żałuje, bo bardzo chciałby współpracować z Cameronem. Ostatecznie główną rolę w "Avatarze" otrzymał Sam Worthington

Warto wspomnieć, że "Avatar" przez dziesięć lat utrzymywał się na pozycji najbardziej dochodowego filmu - zarobił 2,7 mld dolarów!

Jak podaje Onet - rekord został pobity w 2019 roku przez produkcję "Avangers: Koniec gry"

Cameron wyznał niedawno, że planuje kontynuować film z 2009 roku. W listopadzie 2018 roku James Cameron ogłosił, że główne zdjęcia do "Avatara 2" i "Avatara 3" zostały ukończone.  

Na efekt trzeba będzie jeszcze trochę poczekać. Cameron zapowiada, że przygotował prawdziwą rewolucję technologiczną.  "Avatar 2" ma trafić do kin w grudniu 2020 roku, natomiast "Avatar 3" ma mieć premierę rok później.

Widzielibyście Damona w tej roli?

Zobacz także: Ekipa filmu "Chłopaki nie płaczą" wraca na ekrany! Zobacz zwiastun komedii "Futro z misia"

Zwracasz uwagę na aktorów w filmach? Sprawdź swoją wiedzę!

Rozwiąż quiz

Czy pamiętasz, kto grał w tym filmie?

1. Kto grał w filmie "Skazani na Shawshank"?

Oceń artykuł
WSZYSTKO NA TEMAT:

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów