Małgorzata Roznek-Majdan wyznała, że odwróciła się od Kościoła. Podała powód

Hanna Skowron 20.04.2019
Małgorzata Rozenek-Majdan
Fotografia: Instagram/@m_rozenek

Małgorzata Rozenek-Majdan pochodzi z katolickiej rodziny, jednak sama przestała chodzić do Kościoła. Podała powód w wywiadzie dla "Gazety Wyborczej".

Małgorzata Rozenek-Majdan wydała niedawno książkę "In vitro. Rozmowy intymne". Z tej okazji "Perfekcyjna" udzieliła kilku wywiadów. W "Gazecie Wyborczej" opowiedziała o duchowości i zdradziła, dlaczego nie chodzi do Kościoła. 

Małgorzata Rozenek-Majdan o Kościele

Rozenek-Majdan wyznała, że odwróciła się od Kościoła, bo nie zgadza się na ingerencję księży w politykę oraz próbę kontrolowania kobiet.

"Perfekcyjna" opowiedziała również o walce z niepłodnością. 

Małgorzata Rozenek-Majdan dodała, że oddaliła się od Kościoła, bo jego przedstawiciele sprzeciwiają się in vitro, antykoncepcji czy edukacji seksualnej.

Uważa, że to doprowadziło do tego, że kobiety wstydzą się mówić o swoich problemach. 

Zaczęłam odchodzić od Kościoła, bo nie zgadzam się z jego stanowiskiem w wielu ważnych dla mnie sprawach, m.in. in vitro, osób LGBT czy antykoncepcji. Nie akceptuję uwikłania Kościoła w politykę, silnego wpływu na państwo, tuszowania przypadków pedofilii wśród księży – powiedziała w wywiadzie.

Małgorzata dodała, że zdaje sobie sprawę z tego, że może zostać skrytykowana. Celebrytka przyznała, że woli, by ludzie dyskutowali o jej poglądach, a nie o tym w co się ubrała.

Wstydzimy się mówić, że jesteśmy ofiarami przemocy, mobbingu, że zarabiamy mniej, że mamy problem z płodnością - wyliczała Roznek-Majdan.

Na sam koniec Roznek-Majdan wyznała, że wierzy w Kościół i ma nadzieję, że jego przedstawiciele zmienią kiedyś stanowisko w wielu kwestiach, w tym w sprawie in vitro.

Kupicie nową książkę Małgorzaty Rozenek-Majdan?

Zobacz także: Internauci krytykują nową książkę Rozenek. W jej obronie stanął Majdan

Rozwiąż quiz

Co wiesz o Wielkanocy? Pytania mogą cię zaskoczyć

Palma Wielkanocna
Fotografia: shutterstock

1. Kiedy święcone są palmy?

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów