mBank wspiera walkę z koronawirusem. Przekazał pół miliona na Fundusz Interwencyjny WOŚP!

Malwina Wasilewska 09.04.2020
wośp
Fotografia: Karol Makurat/REPORTER

Bank zachęca też swoich klientów do przekazywania pieniędzy na swojej stronie internetowej.

Walkę z koronawirusem wspierają kolejne firmy. Tym razem do akcji dołączył mBank, który przeznaczył na Fundusz Interwencyjny WOŚP pół miliona złotych! Wszystkie środki mają iść na zakup nowego sprzętu medycznego.

mBank wspiera walkę z koronawirusem

W obliczu epidemii koronawirusa ilość sprzętu medycznego, a w szczególności respiratorów, okazała się niewystarczająca. W związku z tym, kolejne firmy przekazują pieniądze, które mają uzupełnić braki. 

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy wydała już ponad 25 mln zł na zakup sprzętu i środków ochrony osobistej. Teraz konto Funduszu Interwencyjnego WOŚP zasilił mBank, przekazując 500 tys. złotych.

Do tej pory Orkiestra zakupiła już łącznie 47 respiratorów, 200 łóżek przeznaczonych na stanowiska intensywnej terapii, 157 kardiomonitorów, 50 tys. pakietów indywidualnej ochrony biologicznej (IPOB), 50 tysięcy masek medycznych N95/KN95, 1 milion trójwarstwowych maseczek chirurgicznych. 

Przypomnijmy, że każdy może zasilać konto Funduszu Interwencyjnego Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Wpłat można dokonywać na stronie internetowej www.mbank.pl/wosp

Aż trudno uwierzyć, że te miejsca istnieją naprawdę. Oto 9 najdziwniejszych atrakcji, które stworzyła natura.

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów