Louis Vuitton nie będzie sprzedawać ubrań inspirowanych Michaelem Jacksonem

Roksana Orlicka 18.03.2019
Michael Jackson
Fotografia: Corkery News/Globe Photos/East News

Louis Vuitton nie chce być kojarzony z Michaelem Jacksonem. Dom mody wycofuje ze sprzedaży ubrania, inspirowane stylem legendarnego muzyka.

Louis Vuitton jest jednym z najsłynniejszych i najważniejszych francuskich domów mody. W najnowszej męskiej kolekcji można znaleźć ubrania nawiązujące do stylu Michaela Jacksona. Na początku marca na platformę HBO trafił jednak film dokumentalny "Leaving Neverland". Przedstawia on legendarnego muzyka w zupełnie innym świetle i obciąża go zarzutami o molestowanie nieletnich chłopców. Dom mody postanowił wycofać ze sprzedaży elementy kolekcji inspirowane "królem popu".

Louis Vuitton wycofa najnowszą kolekcję inspirowaną Jacksonem

Michael Jackson zmarł nagle w 2009 roku, jednak jego muzyka nie straciła na popularności. Sięgają po nią kolejne pokolenia, do tej pory regularnie można było usłyszeć najsłynniejsze utwory Jacksona w radiostacjach na całym świecie. Kilka tygodni temu świat wstrzymał oddech - dwóch mężczyzn oskarżyło muzyka o molestowanie seksualne, a w filmie "Leaving Neverland" opowiedzieli o swojej relacji z Jacksonem. Co ciekawe - niecałe dwa miesiące temu ukazała się najnowsza męska kolekcja francuskiego domu mody, a jej niektóre elementy nawiązują do stylu Michaela Jacksona. Louis Vuitton podjął decyzję o wycofaniu kolekcji ze sprzedaży. 

Zdaję sobie sprawę, że emisja dokumentu wywołała emocjonalne reakcje. Szczerze potępiam wszelkie formy wykorzystania dzieci, przemocy, a także naruszania jakichkolwiek praw człowieka - można przeczytać w oświadczeniu Virgila Abloha, dyrektora artystycznego Louis Vuitton.

Jak podaje Onet - dyrektor artystyczny Louis Vuitton chciał nawiązać w pokazie do Michaela Jacksona jako artysty kultury popularnej. Dom mody miał się inspirować jedynie jego twórczością, która miała wpływ na całe pokolenie artystów. 

Jakie ubrania znalazły się w kolekcji Louis Vuitton inspirowanej Michaealem Jacksonem?

W najnowszej męskiej kolekcji Louis Vuitton znalazły się ubrania nawiązujące do twórczości Michaela, m.in. znanego utworu "We Are The World" czy filmu "Czarnoksiężnik z krainy Oz", w którym Michael zagrał. W kolekcji pojawiła się również kurtka przypominająca tę z teledysku "Beat It" i białe skarpetki.

Postać Michaela Jacksona została również wykorzystana w promocji pokazu - zaproszonym gościom wręczono zaproszenia w formie wysadzanej kamieniami rękawiczki, kojarzącej się z Jacksonem. Onet podaje, że sam pokaz odbył się w namiocie, którego wystrój mocno nawiązywał do teledysku "Billie Jean". Podczas pokazu można było usłyszeć muzykę "króla popu".

Uważacie, że to dobra decyzja?

Zobacz także: Jako 10-latek poślubił Michaela Jacksona. Teraz zdradza przerażające szczegóły

Michael Jackson
Rozwiąż quiz

Jak dobrze znasz Michaela Jacksona? Quiz tylko dla prawdziwych fanów

Michael Jackson

1. Gdzie i kiedy urodził się Michael Jackson?

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów