Książę Harry tłumaczy się z lotów prywatnymi samolotami. "Nikt nie jest idealny"

Łucja Siennicka 04.09.2019
Książę Harry
Fotografia: Rex Features/East News

Książę Harry wypowiedział się na temat lotów prywatnymi samolotami. Książę przyznał się do błędu i podkreślił, że nikt nie jest idealny.

Książę Harry i jego żona Meghan Markle byli ostatnio bardzo krytykowani przez Brytyjczyków. Wszystko za sprawą lotów prywatnymi samolotami. Poddani zarzucili książęcej parze hipokryzję - obydwoje podkreślają, że dbają o środowisko. Książę Harry zabrał głos w tej sprawie i wytłumaczył się z luksusowych lotów. 

Książę Harry pierwszy raz o lotach prywatnymi samolotami

Książę Harry i księżna Meghan w sierpniu udali się na wakacje. Na Ibizę i do Francji polecieli prywatnymi odrzutowcami, co spotkało się z dużą krytyką poddanych i organizacji, które walczą o ochronę środowiska. 

Dziennikarze tabloidu "The Sun" podliczyli nawet, ile kosztowały luksusowe wakacje książęcej pary. Za jedną podróż para zapłaciła ponad 20 tysięcy funtów

Do tej pory brytyjska rodzina królewska milczała na ten temat. Jak podaje plejada.pl - książę Harry postanowił zabrać głos w tej sprawie. Odpowiedział na stawiane mu zarzuty.

Harry pojawił się na konferencji poświęconej podróżom, która odbyła się w Holandii. Książę przyleciał na nią transportem publicznym. 

Choć nikt nie jest doskonały, wszyscy jesteśmy odpowiedzialni za nasz indywidualny wpływ na środowisko. Pytanie brzmi: co robimy, aby go zrównoważyć. 99 % swojego życia podróżuję po świecie lotami komercyjnymi. Czasami w wyjątkowych okolicznościach zdarza się inaczej, ze względu na bezpieczeństwo mojej rodziny - powiedział szczerze.

Internauci przyznali, że faktycznie można zobaczyć księcia na pokładach "publicznych" samolotów. 

Myślicie, że słowa księcia uciszą krytykę?

Zobacz także: Meghan nie przyjdzie na ślub byłej dziewczyny księcia Harry'ego!

Lubisz brytyjską rodzinę królewską? Sprawdź, co o niej wiesz!

Rodzina Królewska
Rozwiąż quiz

Jak dobrze znasz brytyjską rodzinę królewską?

Rodzina Królewska

1. Syn królowej Elżbiety II, książę Andrzej jest księciem:

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów