Książę George nie wie, że zostanie kiedyś królem. Jego rodzice tłumaczą, dlaczego

Łucja Siennicka 07.08.2019
Książę George
Fotografia: Instagram/@kensingtonroyal

Książę George jest trzeci w kolejce do brytyjskiego tronu. Kilkulatek nie wie jednak, że w przyszłości zostanie królem. Jego rodzice zdradzili, dlaczego tak jest.

Książę George przeszedł na świat w lipcu 2013 roku. Okazuje się, że kilkulatek nie jest świadomy tego, jak ważną i odpowiedzialną rolę będzie pełnił w przyszłości.

Jego rodzice za wszelką cenę próbują ukryć, że zostanie królem Wielkiej Brytanii. William zdradził, dlaczego ustalili, że George się na razie o tym nie dowie.

Książę George nie wie, że w przyszłości zostanie królem

Książę George zajmuje trzecie miejsce w kolejce do brytyjskiego tronu. Tuż za swoim dziadkiem Karolem i ojcem Williamem. 6-letni książę na razie nie wie o tym, co czeka go w przyszłości.

Książę William i księżna Kate ujawnili, że chcą utrzymać ten fakt w tajemnicy tak długo, jak tylko się da. Wszystko dlatego, żeby chłopiec miał normalne dzieciństwo.

Próbują opóźnić ten moment i zapewnić mu odrobinę normalności - powiedziała Catherine Mayer, autorka biografii księcia Karola zatytułowanej "Charles: The Heart of a King".

Co ciekawe, książę William postanowił skomentować tę sytuację. Wyznał, że są całkowicie normalną rodziną.

Będzie czas i miejsce, by wytłumaczyć mu, jaką rolę będzie pełnił. Teraz jest to tylko kwestia utrzymania bezpiecznego, stabilnego środowiska wokół niego i okazywania jak największej miłości - powiedział.

Książę George będzie musiał w przyszłości wiele się nauczyć i przejść przez odpowiednie szkolenia. 

Jak podaje portal plejada.pl - ukrywając prawdziwe przeznaczenie George'a, rodzice ponoszą ryzyko, że książę dowie się o swoim pochodzeniu w szkole lub od rówieśników.

Przyszły monarcha Wielkiej Brytanii na razie uczęszcza do prywatnej szkoły w Londynie. Książę przyswaja takie przedmioty jak: język angielski oraz francuski, geografia, aktorstwo, balet, historia, informatyka. W jego programie nauczania znalazły się też nauki ścisłe i religijne

Książę George zostanie królem. Czego mu nie wolno?

Warto zaznaczyć, że książę George nie będzie mógł prowadzić swoich prywatnych profili w mediach społecznościowych. Nie będzie też mógł zrobić selfie w miejscu publicznym.

George nie może również korzystać z tabletu i grać w gry planszowe z rówieśnikami. W przyszłości nie będzie mógł się wypowiadać na tematy polityczne i otwarcie mówić o swoich poglądach.

Co ciekawe, do ósmego roku życia będzie się pokazywał publicznie jedynie w krótkich spodenkach

Królewskie dzieci nie mogą jadać ze swoimi rodzicami, jest dla nich przygotowany osobny stół.

Myślicie, że to dobra metoda wychowawcza?

Zobacz także: Królowa Letizia w kombinezonie z Mango. Też możesz go mieć!

Lubisz brytyjską rodzinę królewską? Sprawdź się w quizie!

Rodzina Królewska
Rozwiąż quiz

Jak dobrze znasz brytyjską rodzinę królewską?

Rodzina Królewska

1. Syn królowej Elżbiety II, książę Andrzej jest księciem:

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów