Królowa Elżbieta II ma pseudonim! Wszystko po to, żeby zapewnić jej bezpieczeństwo

Łucja Siennicka 11.10.2019
Królowa Elżbieta
Fotografia: Andy Buchanan/AFP/East News

Królowa Elżbieta II jest jedną z najważniejszych osób w Wielkiej Brytanii. Jej ochroniarze stają na głowie, żeby zapewnić jej bezpieczeństwo. Okazuje się, że nadali jej nawet pseudonim. 

Królowa Elżbieta praktycznie zawsze pokazuje się z ochroniarzami. Trzeba przyznać, że nie mają oni łatwej pracy. Muszą zapewnić jej bezpieczeństwo na najwyższym poziomie. Okazuje się, że ochroniarze posługują się pseudonimami, żeby osoby trzecie nie wiedziały, o kim mowa. Na jaw wyszło, jak mówią na królową!

Królowa Elżbieta II ma pseudonim. Używają go jej ochroniarze

Królowa Elżbieta jest znana jako głowa Wielkiej Brytanii, jednak warto pamiętać, że włada jeszcze piętnastoma innymi państwami. Oficjalnie mówi się o niej "Jej Królewska Wysokość". Mało kto wie, że jej ochroniarze nie zwracają się tak do niej publicznie.

Elżbieta II ma pseudonim, który ma jej zapewnić bezpieczeństwo podczas oficjalnych wyjść. Ochroniarze mówią na nią "Sharon". To bardzo popularne imię w Wielkiej Brytanii, co więcej nie kojarzy się ono z brytyjską rodziną królewską.

Co ciekawe, ten pseudonim królowa zawdzięcza swojemu mężowi! To książę Filip uznał, że to imię będzie najbardziej pasować do Elżbiety. Podobno przezwisko wywodzi się jeszcze z dzieciństwa, gdy królowa nie potrafiła wymówić swojego imienia.

Pseudonim pojawia się również w serialu "The Crown" Netflixa, który przedstawia życie brytyjskiej rodziny królewskiej.

Wiedzieliście o tym?

Zobacz także: Królowa Elżbieta II złożyła życzenia z okazji 35. urodzin księcia Harry’ego. Sympatia do wnuczka zmalała?

Lubisz brytyjską rodzinę królewską? Sprawdź, co o niej wiesz!

Rodzina Królewska
Rozwiąż quiz

Jak dobrze znasz brytyjską rodzinę królewską?

Rodzina Królewska

1. Syn królowej Elżbiety II, książę Andrzej jest księciem:

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów