Kobieta od 20 lat zapuszcza włosy. Mają ponad dwa i pół metra

Karol Decka 20.03.2017
Dziewczyna z długimi włosami
Fotografia: www.instagram.com/aliia_more

Rosjanka jest dumna ze swoich długich włosów. Jej zapas kosmetyków mógłby zasilić niejeden salon fryzjerski.

Wiele dziewcząt marzy o zostaniu księżniczką z bajki. Pragną kolorowych sukienek, błyszczącej tiary i przystojnego księcia. Mieszkanka Łotwy postanowiła spełnić to marzenie poprzez zapuszczenie niewiarygodnie długich włosów, stając się prawdziwą Roszpunką.

Aliia Nasyrova ma 27 lat i pochodzi z Rosji. Aktualnie mieszka ze swoim mężem w Rydze i z pewnością jest posiadaczką najdłuższych włosów na Łotwie. Kobieta wpadła na pomysł zapuszczenia włosów w wieku siedmiu lat. Od tamtej pory ich nie skracała. 

Jej włosy mierzą już ponad dwa i pół metra, czyli znacznie więcej niż średni wzrost człowieka. Do codziennej pielęgnacji używa różnych płynów i specjalistycznych maseczek, których ma już prawie ponad 10 kilogramów. Taka kolekcja kosmetyków mogłaby zasilić salon fryzjerski na długie miesiące.

Dziewczyna z długimi włosami
Fotografia: www.instagram.com/aliia_more/

Aliia Nasyrova i jej dwumetrowe włosy

Włosy ważą tyle, co kot

Mam bardzo ciężkie włosy. Ważą prawie tyle samo, co mój kot. Od zawsze fascynowały mnie księżniczki z baśni. Nie zależy mi na znalezieniu się w Księdze Rekordów Guinnessa, ale myślę, że mam najdłuższe włosy na Łotwie - stwierdziła dziewczyna w jednym z wywiadów.

Mąż Alii, Ivan Balaban, od lat wspiera swoją partnerkę w dbaniu o niezwykle okazałą fryzurę. Mężczyzna przyznaje, że jest bardzo dumny ze swojej żony, podziwia jej ciężką pracę i determinację w dążeniu do celu.

Często chodzę przy ścianie, żeby dać jej włosom więcej miejsca. Czasami jednak muszę grzecznie poprosić Aliię, aby nieco je przesunęła - powiedział mężczyzna w wywiadzie dla New York Post.

Losy jej włosów śledzi ponad 15 tysięcy obserwujących na Instagramie. Liczba ta stale rośnie, a komentujący proszą Aliię o porady dotyczące pielęgnacji głowy.

Obecnie rekord najdłuższych włosów świata należy do Xie Qiuping z Chin, której loki mają już ponad 5 metrów.

Zobacz galerię zdjęć Łotyszki z długimi włosami

Oceń artykuł
TEMATY:

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów