Kinga Rusin boi się o Anję Rubik. "Jeżeli ta ustawa przejdzie, dostaniesz trzy lata więzienia!"

Łucja Siennicka 03.10.2019
Kinga Rusin
Fotografia: Artur Zawadzki/REPORTER

Anja Rubik jest światowej sławy modelką, która angażuje się w problemy społeczne. Dziennikarka Kinga Rusin zareagowała na jeden z jej postów i ostrzegła, że może mieć kłopoty.

Anja Rubik jest od wielu lat aktywna zawodowo jako modelka. Zwiedziła niemal cały świat i chodziła po wybiegach najważniejszych projektantów. Modelka postanowiła wykorzystać swoją popularność w taki sposób, żeby edukować ludzi i zwracać uwagę na problemy społeczne. Jej ostatni post wywołał wiele emocji.

Kinga Rusin odpowiada na post Anji Rubik

Anja Rubik od jakiegoś czasu bardzo angażuje się w problemy społeczne. Do tego edukuje polskie społeczeństwo w kwestiach seksualnych. Jest inicjatorką akcji #sexedpl. Polega ona na tym, że znane osoby zachęcają do edukacji seksualnej i rozmów o seksie. Wydała również poświęconą temu książkę.

Rubik popierała również strajk nauczycieli, Czarny Protest i Paradę Równości. Ostatnio modelka wyraziła swoje oburzenie związane z projektem nowej ustawy, która trafiła do Sejmu.

Zgodnie z ustawą za edukację seksualną należy karać więzieniem. Oznacza to, że za kratki mogą trafić osoby, które edukują na temat seksualności osoby poniżej 18. roku życia.

Temat oburzył wielu celebrytów, w tym Natalię Siwiec, Maffashion i Kingę Rusin, która zdecydowała się opublikować obszerny komentarz.

Anja, za to co zrobiłaś w normalnych warunkach dostałabyś odznaczenie państwowe. Jeżeli ta ustawa przejdzie, "w uznaniu zasług", dostaniesz trzy lata więzienia! Dokąd zmierzamy? - napisała dziennikarka.

A jakie jest wasze zdanie?

Zobacz także: Anja Rubik o swoich pierwszych doświadczeniach seksualnych: "Zaczęłam w wieku 7-8 lat"

Lubisz polski show-biznes? Sprawdź, z którą aktorką powinieneś pójść na imprezę!

polskie aktorki
Rozwiąż quiz

Sprawdź, z którą polską aktorką powinieneś wybrać się na wspólną imprezę

polskie aktorki

1. Która forma imprezy podoba ci się najbardziej?

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów