Karolina Korwin-Piotrowska krytykuje rodziców, którzy chwalą się świadectwami dzieci w internecie

Łucja Siennicka 21.06.2019
Karolina Korwin-Piotrowska
Fotografia: Instagram/@karolinakp

Karolina Korwin-Piotrowska nie boi się wyrażać swoich poglądów i zwracać uwagi na trudne, niewygodne tematy. Co sądzi o rodzicach, którzy chwalą się dziećmi w sieci?

Karolina Korwin-Piotrowska od lat komentuje wydarzenia społeczne i wnikliwie analizuje to, co dzieje się w show-biznesie. W ostatnich dniach internet zalały zdjęcia świadectw dzieci, którymi chętnie chwalili się rodzice.

Dziennikarka postanowiła skomentować tę sytuację i bije na alarm.

Karolina Korwin-Piotrowska apeluje do rodziców

Rok szkolny już za nami! Przed uczniami wymarzone wakacje, podczas których będą mogli odpocząć od nauki, podróżować i ładować baterie przed kolejnymi edukacyjnymi wyzwaniami.

Rodzice nie kryli dumy ze swoich pociech i chętnie dzielili się w internecie zdjęciami ich świadectw z tak zwanym "czerwonym paskiem", czyli wyróżnieniem za sukcesy w nauce. 

Karolina Korwin-Piotrowska nie podziela entuzjazmu rodziców i stara się sprowadzić ich na ziemię, wyliczając konsekwencje takiego zachowania.

Boże, jak to dobrze, że do szkoły chodziłam w czasach, kiedy nie trzeba było się chwalić świadectwami dzieci i samymi dziećmi na feju. Jeden wielki cyrk, jeden wielki targ próżności i pokazywactwa - podsumowała.

Dziennikarka zwraca uwagę na bardzo ważny problem i uczula rodziców, że w ten sposób nakładają na swoje dzieci presję. 

Kolejny wyścig, kolejna konkurencja i konkurs piękności nie dla siebie, ale by pokazać się innym, żeby innych z zazdrości szlag trafił. I po co? - pyta Korwin-Piotrowska.

Karolina uważa, że wiele osób może nie wytrzymać psychicznie tej pogoni za idealnymi ocenami, co może odbić się na ich przyszłości.

Bardzo współczuję potencjalnym przyszłym klientom kozetek u psychoanalityków i szpitali psychiatrycznych, całodobowych aptek i sklepów z alkoholem, ewentualnie klientów więzień, poprawczaków, którzy dzisiaj podbijają, bądź nie, nadwątlone ego ich biednych i oszalałych rodziców - napisała.

Karolina Korwin-Piotrowska podsumowała, że do czwartej klasy podstawówki nie miała świadectwa z wyróżnieniem.

Dziennikarka dodała, że wspierali ją rodzice. Od dziecka tłumaczyli jej, że nie potrzebuje wyróżnień, żeby być mądrym i wartościowym człowiekiem.

Podzielacie zdanie dziennikarki?

Zobacz także: Anna Skura pokazała zdjęcie swojego ciała po ciąży. "Boże, jaką mam tremę!"

Młoda matka przytula swoją córkę.
Rozwiąż quiz

Czy jesteś nadopiekuńczą mamą?

Młoda matka przytula swoją córkę.

1. Twoja najmłodsza pociecha jest:

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów