Julia Wieniawa jako "eko-influencerka". "Zawsze zwracam uwagę w knajpach, gdzie dają plastikowe słomki"

Łucja Siennicka 09.10.2019
Julia Wieniawa
Fotografia: Kamil Piklikiewicz/ REPORTER

Julia Wieniawa jest jedną z najbardziej zapracowanych młodych aktorek. Mimo to gwiazda ma czas na to, żeby angażować się społecznie. Wieniawa otwarcie wspiera środowisko LGBT. Teraz wyznała, że duże znaczenie ma dla niej także ekologia.

Julia Wieniawa jest idolką dla wielu nastolatków. Regularnie pojawia się na ekranach telewizorów, między innymi w serialach "Rodzinka.pl" i "Zawsze warto". Do tego śpiewa i występuje w wielu kampaniach reklamowych.

Młoda celebrytka wykorzystuje swoją popularność, by poruszać ważne tematy. Tym razem opowiedziała o tym, jak dba o środowisko. Internauci jednak zwrócili uwagę na jedną rzecz.

Julia Wieniawa opowiedziała o tym, jak dba o środowisko

Ekolodzy biją na alarm. Coraz częściej zwraca się uwagę na problemy związane ze zmianami klimatycznymi. Wiele gwiazd decyduje się nagłaśniać problem i wykorzystywać swoją popularność, żeby wpłynąć na innych ludzi.

Sprawy dotyczące zmian zachodzących w środowisku nie są również obojętnie Julii Wieniawie. 20-latka udzieliła wywiadu Plejdzie.pl, w którym opowiedziała, jak łatwo wprowadzić zmiany. Wyznała też, co ją drażni.

Zawsze zwracam uwagę w knajpach, gdzie dają słomki plastikowe. Cieszę się, że to już jest siara, jak restauracja daje drinka czy cokolwiek ze słomką. To jest już taka siara, że ja tam nie wrócę - powiedziała szczerze.

Wieniawa dodała, że nie korzysta z plastikowych butelek. Do filtrowania wody używa kamienia, który wydobywa się w Rosji.

Staram się nie kupować plastikowych butelek z wodą. Kupiłam sobie szungit, czyli czarny kamień wydobywany w Rosji, który naturalnie filtruje wodę. Wierzę w różne kamienie, ich energię. Jestem świruską na tym punkcie - tłumaczy.

Internauci uznali jednak, że Julia Wieniawa jest niekonsekwentna. 

Ekologiczne na pewno nie jest posiadanie miliona ciuchów, w większości z plastiku, chemicznie farbowanych. Czekam na czyny, nie na słowa! - można przeczytać.

A wy jak dbacie o ekologię?

Zobacz także: Gwiazdy w niesamowitej akcji. Każdy Polak powinien wziąć z nich przykład

Lubisz Julię Wieniawę? Sprawdź, co o niej wiesz!

Rozwiąż quiz

Sprawdź, ile wiesz o Julii Wieniawie. Quiz dla prawdziwych fanów aktorki

1. Pełne imię i nazwisko Julii Wieniawy to:

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów