Joaquin Phoenix poświęcił się dla roli Jokera. Aktor schudł ponad 20 kilogramów!

Łucja Siennicka 25.09.2019
Joaquin Phoenix
Fotografia: Instagram/@_joaquinphoenix_

Joaquin Phoenix jest aktorem, dla którego przygotowanie do roli ma duże znaczenie. Reżyser filmu "Joker" kazał schudnąć aktorowi ponad 20 kilogramów. Podobno Phoenix nie był zadowolony!

Joaquin Phoenix jest wybitnym aktorem. Widzowie mogą go kojarzyć z ról w takich filmach jak "Spacer po linie", "Ona", "Gladiator" czy "Nigdy cię tu nie było". Phoenix był wielokrotnie nagradzany za swoją pracę.

Może się pochwalić między innymi Złotym Globem. Niedługo na ekrany polskich film wejdzie film "Joker". Joaquin wciela się w tytułową postać. Okazuje się, że reżyser miał wobec niego spore wymagania!

Joaquin Phoenix schudł do roli Jokera

44-letni aktor jest znany z tego, że dla roli niejednokrotnie zmieniał wizerunek. Phoenix jest niczym kameleon - nie ma problemu z tym, żeby zmieniać wygląd. Okazuje się, że przy pracach na planie "Jokera" miał kilka spięć z reżyserem, Toddem Phillipsem.

Wszystko przez to, że Joaquin i reżyser mieli inną wizję wyglądu głównego bohatera. 44-latek wyznał w podcaście ReelBlend, że zmiana wagi była jego pomysłem. Okazało się, że Phoenix zamierzał przytyć, a nie chudnąć!

Po prostu przytycie wydawało mi się to łatwiejsze - powiedział szczerze.

Reżyser zgodził się, że zmiana wagi jest konieczna. Poprosił jednak aktora, żeby drastycznie schudł. Aktor przyznał, że podczas kręcenia filmu był często niezadowolony, a wszystko to przez doskwierający głód!

Głód sprawia, że zaczynasz inaczej myśleć. Sprawił też, że zacząłem odczuwać swoje ciało w sposób, jakiego normalnie nie doświadczam i pozwolił mi na znalezienie pewnych gestów, które stały się ważną częścią zachowania mojego bohatera - dodał.

Film "Joker" trafi na ekrany polskich kin 4 października.

Wybierzecie się do kina?

Zobacz także: "Boże Ciało", "Joker" i wiele innych interesujących premier czeka nas w październiku! Na co wybrać się do kina?

Lubisz kino? Sprawdź, którego filmu mógłbyś/mogłabyś być gwiazdą!

Kadr z filmu "Akademia policyjna"
Rozwiąż quiz

Sprawdź, w którym filmie powinieneś zagrać

Kadr z filmu "Akademia policyjna"

1. Który z tych sportów lubisz najbardziej?

Oceń artykuł
WSZYSTKO NA TEMAT:

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów