Jameela Jamil obwinia rodziców o wywołanie u niej zaburzeń odżywiania. Odważne wyznanie Brytyjki

Łucja Siennicka 12.08.2019
Jameela Jamil
Fotografia: Jean Baptiste- Lacroix/AFP/East News

Jameela Jamil przez wiele lat cierpiała na zaburzenia odżywiania. Brytyjska aktorka i prezenterka wyznała, że do jej problemów przyczynili się rodzice.

Jameela Jamil jest brytyjską aktorką i prezenterką radiową oraz telewizyjną. Jest znana z poczucia humoru i kontrowersyjnych wypowiedzi na temat innych celebrytów.

Mało kto wiedział, że w przeszłości miała ogromne problemy z odżywianiem. Jamil wyznała, że duży wpływ na jej zły stan psychiczny mieli jej rodzice. 

Jameela Jamil o problemach z odżywianiem

Jameela udzieliła obszernego wywiadu magazynowi "The Sunday Times". Aktorka zwierzyła się z traumatycznych przeżyć. 33-latka wyznała, że przez wiele lat zmagała się z zaburzeniami odżywiania, a winą obarczyła swoich rodziców.

Warto wspomnieć, że matka Jameeli, Shiren Jamil, była modelką oraz działaczką społeczną na rzecz przemocy w rodzinie. Jamil wyznała, że jej rodzina nigdy jej nie wspierała.

Rodzice dyskryminowali mnie ze względu na moje ciało. (...) Zostałam nauczona, że najważniejsze w życiu jest to, czy moje dżinsy zwisały z kości biodrowych - wyznała dziennikarzowi.

Brytyjka przyznała, że przez wiele lat zmagała się z problemami z odżywianiem i bardzo cierpiała z tego powodu. Po latach odnalazła równowagę i przewartościowała swoje życie.

Dopiero niedawno nauczyłam się akceptować siebie taką, jaka jestem. Myślę o tym, jak ciało samo się leczy i naprawia, przenosi mnie z punktu A do B i pozwala mi wykonywać pracę, uprawiać seks i po prostu żyć moim życiem. To precyzyjnie dostrojony silnik, który zasługuje na szacunek i jestem mu teraz bardzo wdzięczna - dodała.

Jameela apelowała również do czytelników, żeby dbali o siebie i nie oceniali pochopnie innych.

Przestańcie oceniać ciała innych ludzi, przestańcie dyskryminować ich ze względu na wiek. Po prostu pozwólcie innym żyć! - podsumowała.

Zdarza ci się oceniać innych ludzi?

Zobacz także: Gwiazda serialu "Zniewolona" napisała wzruszający list do Polaków!

Niektóre produkty spożywcze silnie uzależniają. Unikaj ich w swojej diecie.

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów