Elisabeth Moss o religii i "Opowieści podręcznej": "To świat odwrotny do moich własnych przekonań"

Roksana Orlicka 12.04.2019
Elizabeth Moss
Fotografia: Rex Features/East News

Elisabeth Moss jest scjentolożką. Aktorka podzieliła się opinią na temat serialu "Opowieść Podręcznej". 

Elisabeth Moss największą popularność zyskała dzięki roli w serialu "Opowieść podręcznej". Amerykańska aktorka zagrała również w serialu "Mad Men" czy filmie "The Square". Moss została nagrodzona za swoją pracę m.in. Złotym Globem (za "Opowieść podręcznej" i "Tajemnice Laketop") oraz Emmy (za "Opowieść podręcznej"). Mało kto wie, że Elisabeth Moss jest scjentolożką, a sekta ma bardzo duży wpływ na jej życie.

Elizsabeth Moss jest scjentolożką

Scjentologia jest filozofią stworzoną przez L. Rona Hubbarda w 1951 roku. To bardzo konserwatywny ruch. Scjentologia piętnuje homoseksualizm i wyzwolenie kobiet.

Co ciekawe - scjentologia jest drogą, którą wybrało wiele znanych i wpływowych osób. Mowa między innymi o takich aktorach jak John Travolta czy Tom Cruise. Członkinią jest również Elisabeth Moss.

Elisabeth Moss o wolności i "Opowieści podręcznej"

Aktorka udzieliła ostatnio szczerego wywiadu dla "Daily Best", w którym opowiedziała trochę o swoich poglądach. Co ciekawe - Moss uważa, że największą wartością jest dla niej wolność, tak bardzo piętnowana przez scjentologów. 

Wierzę w wolność prasy. Wierzę, że ludzie potrafią wypowiadać własne opinie. Nie chcę nikomu tego zabierać, bo to jest dla mnie bardzo ważne - zauważyła Moss.

Aktorka nawiązała również do serialu "Opowieść podręcznej", opowiadającym o czasach, w których kobiety są zmuszane do urodzenia jak największej liczby dzieci. 

Elisabeth Moss wyznała, że serial jest zaprzeczeniem jej przekonań. 

Świat z "Opowieści podręcznej" jest odwrotny do moich własnych przekonań dotyczących wolności słowa, wolności religii - wyznała.

Elisabeth Moss wyznała w wywiadzie, że jest również feministką i wspiera mniejszości seksualne. 

Oglądacie "Opowieść podręcznej"?

Zobacz także: "Słodki koniec dnia": nowy zwiastun filmu! To wyjątkowy klip z Krystyną Jandą

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów