Edyta Bartosiewicz szczerze o depresji: "Byłam bliska śmierci"

Hanna Skowron 28.01.2019
Edyta Bartosiewicz
Fotografia: Michał Wargin/EastNews

Edyta Bartosiewicz udzieliła szczerego wywiadu, w którym opowiedziała o tym, jak niebezpieczna jest depresja...

Edyta Bartosiewicz zapowiadała się na prawdziwą gwiazdę polskiej piosenki. W latach 90. jej przeboje można było usłyszeć w każdej rozgłośni radiowej, utwory wykorzystywano również w popularnych serialach, a bilety na koncerty Bartosiewicz sprzedawały się na pniu. Takie utwory jak "Jenny", "Skłamałam" czy "Zegar" wciąż są aktualne. Bartosiewicz zawsze broniła swojej prywatności, niechętnie opowiadała o życiu prywatnym i raczej nie pokazywała się publicznie.

Edyta Bartosiewicz szczerze o depresji

Bartosiewicz chwalono za niezwykłą wrażliwość muzyczną i wzruszające, emocjonalne teksty piosenek. Jak się okazało - Edyta Bartosiewicz nie potrafiła sobie poradzić z wieloma rzeczami i lękami, przez co na wiele lat zniknęła ze sceny muzycznej. W najnowszym numerze miesięcznika "Pani" ukazał się wywiad, w którym Edyta Bartosiewicz opowiedziała po raz pierwszy o swojej depresji. Artystka udzieliła szczerych odpowiedzi i pierwszy raz wyznała, jak się wtedy czuła. 

W 2006 roku byłam bliska fizycznej śmierci, czułam, że odchodzę. Ze wszystkich sił trzymałam się wtedy życia. Chcesz żyć. Po prostu nie chcesz umierać. Zresztą wcale nie jest tak łatwo umrzeć, przejść na drugą stronę – powiedziała dziennikarce.

Problemy Bartosiewicz były w dużej mierze związane z utratą głosu. Artystka przez wiele lat szukała pomocy u różnych lekarzy, jak się okazuje - wiele ją to kosztowało emocjonalnie. Edyta Bartosiewicz dodała, że stanęła na nogi dzięki przeprowadzce, powiedziała też że dawne rany powoli się goją. Edyta Bartosiewicz pracuje nad najnowszą płytą "Ten Moment", premiera ma się odbyć jeszcze w tym roku. 

Myślicie, że Edyta wróci jeszcze na scenę i będzie regularnie koncertować?

Zobacz także: Pierwsze gwiazdy Orange Warsaw Festival już ogłoszone!

smutna kobieta cierpiąca na depresję
Rozwiąż quiz

Czujesz smutek i bezradność? Rozwiąż test Becka i sprawdź, czy masz depresję

smutna kobieta cierpiąca na depresję

1. Odczuwasz smutek i przygnębienie?

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów