Polska dziennikarka złożyła petycję do premiera. Do akcji #DoceńTOPR dołączyły gwiazdy!

Nastazja Bloch 10.09.2019
Paulina Młynarska
Fotografia: Instagram/@mlynarskapaulina

Beata Sabała-Zielińska wystosowała petycję do premiera w sprawie zwiększenia wynagrodzeń dla ratowników TOPR. Teraz do akcji przyłączyły się gwiazdy.

Polska dziennikarka i autorka książek- Beata Sabała-Zielińska rozpoczęła w mediach społecznościowych głośną akcję wspierającą ratowników TOPR. Do słusznej sprawy przyłączyły się m.in. siostry Młynarskie. Na czym polega kampania?

Zobacz także: Katarzyna Warnke zamieściła wymowny wpis na Instagramie. "Zaczyna się nowa podróż"

#DoceńTOPR - petycja polskiej dziennikarki

Beata Sabała-Zielińska jakiś czas temu poruszyła temat wynagrodzeń, jakie otrzymują ratownicy Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. Oprócz petycji, jaką dziennikarka skierowała do premiera Mateusza Morawieckiego, inicjatorka postanowiła również podkreślić ważność sprawy w mediach społecznościowych.

Na Facebooku zorganizowała akcję pt. #DoceńTOPR. Aby wesprzeć kampanię, wystarczy zrobić sobie zdjęcie z podanym hasztagiem i opublikować je na Facebooku lub Instagramie, a następnie zostawić podpis pod petycją.

#DoceńTOPR - gwiazdy dołączają do akcji

Do akcji dołączyły również gwiazdy. Ze względu na dużą liczbę obserwujących postanowiły one propagować walkę o dobre zmiany. Wśród popierających zalazły się m.in. Agata i Paulina Młynarskie.

Co wnosi petycja?

Wniosek wystosowany do premiera Mateusza Morawieckiego proponuje podwyżki dla ratowników TOPR oraz zwiększenie liczby etatów. Ważną kwestią jest także prośba o objęcie ratowników systemem emerytalnym, który pozwali na szybsze przejście na emeryturę.

Zobacz także: Już jest oficjalny zwiastun filmu "Proceder" o życiu Chady! W rolach głównych Kożuchowska i Więdłocha

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów