Ariana Grande pozywa znaną markę odzieżową za wykorzystywanie jej wizerunku

Łucja Siennicka 04.09.2019
Ariana Grande
Fotografia: Instagram/@arianagrande

Ariana Grande idzie na wojnę! Wokalistka pozwała sieć odzieżową Forever 21 i sklepy z kosmetykami Riley Rose na 10 milionów dolarów. Wszystko przez to, że wykorzystali jej wizerunek.

Ariana Grande złożyła pozew w sądzie w Los Angeles i spotka się na rozprawie z dużymi markami. Grande pozwała markę odzieżową Forever 21 oraz markę kosmetyczną Riley Rose. Amerykanka podobno rozważała współpracę z firmami, jednak ostatecznie nie zdecydowała się na nią ze względu na małe honorarium. 

Ariana Grande pozywa znane marki

Okazuje się, że koreańska marka nie zrezygnowała z pomysłu, żeby Grande promowała ich sklep. Teraz artystka pozywa firmy za sprzeniewierzenie jej imienia, wizerunku i twórczości.

Gwiazda uważa, że marki wykorzystały nielegalnie jej nagrania i zdjęcia. W tym muzykę i tekst piosenki "7 rings" z uznanej płyty "thank u, next".

Jak podaje agencja Reuters, 26-latka uważa, że firma zatrudniła modelkę, która łudząco ją przypominała. Wszystko po to, żeby bezkarnie wykorzystywać jej popularność.

Ariana domaga się 10 milionów dolarów zadośćuczynienia za wykorzystanie jej wizerunku i naruszenie jej praw oraz fałszywe okazywanie jej wsparcia w mediach, by czerpać z tego korzyści majątkowe.

Forever 21 wydało komunikat w tej sprawie.

Forever 21 nie komentuje nadchodzącego sporu sądowego. Trzeba jednak powiedzieć, że choć kwestionujemy postawione nad zarzuty, jesteśmy wielkimi zwolennikami Ariany Grande i współpracowaliśmy z jej firmą przez ostatnie dwa lata. Mamy nadzieję, że dojdziemy do porozumienia i będziemy kontynuować współpracę w przyszłości - można przeczytać.

Ariana Grande cieszy się ogromną popularnością, zwłaszcza nastoletniej publiczności. A to właśnie oni są głównymi klientami sklepu Forever 21. 

Marka Forever 21 została założona w 1984 roku przez Do Won i Jin Sook Changów. Z kolei sklep Railey Rose prowadzą córki koreańskiej pary.

Jesteście fanami twórczości Ariany Grande?

Zobacz także: Ariana Grande zaprojektowała ubrania dla H&M! Co znajdziemy w kolekcji "Thank u, next"?

Sprawdź, jaką masz wiedzę muzyczną!

Quiz muzyczny
Rozwiąż quiz

Kto jest autorem tej płyty? Tylko co 5 osoba zdobywa komplet punktów

Quiz muzyczny

1. Kto jest autorem płyty "Thriller"?

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów