Alżbeta Lenska o "mistycznych" urodzinach po ciężkiej chorobie: "Rok temu mój świat się zatrzymał"

Łucja Siennicka 16.05.2019
Alżbeta Lenska
Fotografia: Instagram/@betalenska

Alżbeta Lenska świętuje powrót do zdrowia. Aktorka we wzruszających słowach przypomniała tragiczne wydarzenia sprzed roku.

Alżbeta Lenska jeszcze w zeszłym roku była jedną z najbardziej lubianych polskich aktorek. Regularnie pojawiała się na deskach warszawskiego Teatru Komedia oraz na ekranach telewizorów. Nic nie zapowiadało tragedii.

Aktorka zasłabła 15 maja zeszłego roku podczas próby w teatrze i została przewieziona do szpitala, gdzie przeszła skomplikowaną operację mózgu. 

Alżbeta Lenska obchodziła "mistyczne" urodziny

Okazało się, że w głowie Alżbety pękł tętniak. Aktorka przeszła trudną operację, a lekarze nie dawali gwarancji, że przeżyje. Na szczęście wszystko dobrze się skończyło, a przez ostatni rok Lenska walczyła o powrót do zdrowia.

Niedawno opowiedziała pierwszy raz o chorobie w szczerym wywiadzie, którego udzieliła Ani Lewandowskiej. Teraz podzieliła się swoimi emocjami na Instagramie, gdzie poinformowała, że obchodziła w tym roku "mistyczne" urodziny.

Wiem, że może to dziwnie brzmieć, ale dziś są moje pierwsze urodziny. Nie te prawdziwe bom przecież drapieżna sierpniowa lwica, ale te mistyczne - zaczęła wpis.

Aktorka postanowiła wrócić do pracy. Lenska dodała, że zeszłoroczny wypadek wydarzył się w miejscu, w którym rok później miała miejsce premiera jej najnowszego spektaklu. 

Uwierzylibyście w coś takiego? Rok dokładnie zatoczył koło i z miejsca traumatycznego robi dziś miejsce wielkiego święta - dodała.

Lenska wykorzystała okazję, żeby podziękować swoim obserwatorom za wsparcie w trudnych chwilach.

Widzę i pamiętam wszystko z tamtych czasów. Piękną bliznę, ogromną miłość koło mnie, cudownych ludzi dookoła, wsparcie, modlitwy, samo dobro - wyliczała Lenska na Instagramie.

Pod wzruszającym postem Alżbety pojawiło się wiele komentarzy i dobrych życzeń od internautów.

Silna, wspaniała, dobra - napisała jedna z fanek.

Fani uznali, że Alżbeta jest wzorem dla wszystkich tych, którzy wracają do zdrowia po ciężkiej chorobie.

Poryczałam się, jak to przeczytałam...wszystkiego najpiękniejszego na każde następne "urodziny"!!! - napisała jedna z obserwatorek.

Śledzicie powrót do zdrowia Alżbety Lenskiej?

Zobacz także: Alżbeta Lenska w zupełnie nowej fryzurze. Reakcja jej męża bezcenna!

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów