W Warszawie powstanie aleja Freddiego Mercury'ego? To bardzo prawdopodobne!

Roksana Orlicka 07.03.2019
Freddie Mercury
Fotografia: Rex Features/EAST NEWS

Freddie Mercury był jedną z najważniejszych postaci współczesnej muzyki popularnej. Polscy fani chcą uczcić jego pamięć w nietypowy sposób. 

W tym roku minie 28 lat od śmierci Freddiego Mercury'ego, a mimo to legendarny wokalista zespołu Queen wciąż jest obecny w popkulturze. Utwory Queen można usłyszeć w radiostacjach na całym świecie, a dzięki zeszłorocznemu filmowi "Bohemian Rhapsody", z muzyką zespołu zapoznały się również młodsze pokolenia. Polscy fani Mercury'ego chcieliby uczcić jego pamięć. Dziennikarz radiowy Piotr Otrębski oraz Polski Fanklub Queen przygotowują niezwykły projekt!

Aleja Freddiego Mercury'ego w Warszawie

Polski Fanklub Queen oraz Otrębski wpadli na pomysł, który mógłby wyróżnić Polskę na arenie międzynarodowej. Chcą oni uczcić pamięć legendarnego muzyka poprzez nazwanie jego imieniem jednej z warszawskich alejek. Warszawa byłaby pierwszą stolicą, która w ten sposób uhonorowałaby Freddiego Mercury'ego. 

Fani zespołu Queen i Freddiego Mercury'ego uważają, że nowa alejka stanowiłaby także atrakcję turystyczną. Chcą oni stworzyć przestrzeń, która będzie miejscem spotkań. 

Upamiętnienie Freddiego Mercury’ego w przestrzeni miejskiej Warszawy powinno być tak zlokalizowane, by mieć charakter miejscotwórczy - można przeczytać w oświadczeniu.

Organizatorzy akcji zapowiadają, że uroczystość nadania imienia Freddiego Mercury'ego warszawskiej alejce mogłaby być wielkim wydarzeniem, w którym wzięliby udział fani z całego kraju. 

Zobacz także: Muzyka Queen w symfonicznych aranżacjach? Weź udział w tej niezwykłej trasie koncertowej i kup bilet!

Co trzeba zrobić, żeby powstała aleja Freddiego Mercury'ego?

Uważacie, że pomysł fanów Queen jest trafiony? Możecie wesprzeć inicjatywę i podpisać petycję. Jest ona dostępna w klubokawiarni Retrospekcja przy ulicy Bednarskiej w Warszawie. Potrzeba zebrać minimum 200 podpisów osób pełnoletnich, zamieszkałych w Warszawie. 

Fani zespołu Queen zareagowali na ten pomysł bardzo entuzjastycznie!

W jakiej lokalizacji widzielibyście aleję Freddiego Mercury'ego?

Zobacz także: "Bohemian Rhapsody" najczęściej odtwarzaną piosenką XX wieku!

Na obrazie przedstawieni są członkowie zespołu Queen.
Rozwiąż quiz

Podejmij muzyczne wyzwanie i odpowiedz, czy dane stwierdzenie jest prawdą, a może fałszem

Na obrazie przedstawieni są członkowie zespołu Queen.

1. Ryszard Riedel był jednym z założycieli zespołu Dżem.

Oceń artykuł
TEMATY:

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów