Zuzanna Kołodziejczyk krytykuje "Top Model". Ostre słowa zwyciężczyni programu

Zuzanna Kołodziejczyk o "Top Model".
Fotografia: Andrzej WRZESINSKI/East News

Zuzanna Kołodziejczyk wygrała trzecią edycję programu "Top Model". Od tego czasu w show wiele się zmieniło.

"Top Model" emitowany jest na antenie TVN od 8 września 2010. Zuzanna Kołodziejczyk była uczestniczką trzeciej edycji show. Dzięki swoim umiejętnościom, nieprzeciętnej urodzie i zapałowi do pracy udało jej się dostać do finału i wygrać. Program otworzył jej furtkę do międzynarodowej kariery. Okazuje się jednak, że Zuza nie jest pozytywnie nastawiona do tego, jak wygląda "Top Model". Opowiedziała o swoich doświadczeniach i poglądach w wywiadzie dla portalu "Onet".

Zuzanna Kołodziejczyk krytykuje "Top Model"

Zdaniem modelki program w ostatnich latach stracił na wartości. Jurorzy nie szukają na castingach następczyń Anji Rubik, Małgosi Beli czy Kasi Struss, tylko wzruszających i kontrowersyjnych historii.

Dziś większość uczestników programu pytana w wywiadach o powody, które skłoniły ich do zgłoszenia się do "Top Model", odpowiada zgodnie: "chciałam spróbować czy się dostanę". Czyli chodzi tylko o program. Mało kto tam w ogóle interesuje się tym, co będzie po jego zakończeniu, a już o zainteresowaniu samą modą nie wspomnę - podkreśla Zuzanna Kołodziejczyk.

Gwiazda twierdzi, że show skupia się przede wszystkim na sensacji. Zadania, które muszą wykonywać uczestnicy, nie są w żaden sposób powiązane z prawdziwą pracą modela.

To jest bardzo proste. Projektanta na prawdziwym castingu do prawdziwego pokazu naprawdę nie interesują twoje osobiste tragedie, to na jakim grasz instrumencie, jak umiejętnie potrafisz udawać tygrysa czy jak pięknie wystylizowałeś jednego z jurorów. Jego interesuje tylko to, czy pasujesz wzrostem, wiekiem, wymiarami do innych modelek, czy umiesz chodzić po wybiegu i czy twoja uroda wpisuje się w rodzaj estetyki, której on akurat szuka. Niestety w poprzedniej edycji nawet konkurencje dla uczestników sugerowały, że "Top Model" zmienił założenia. Dużo bardziej wolałabym zobaczyć w programie naukę chodzenia po wybiegu niż oglądać uczestników, którzy rywalizują o to, który z nich nagra telefonem najlepszą relację z unboxingu. Przypomnę tylko, że unboxing jest zajęciem specyficznym dla internetowych celebrytów, a nie topowych modelek.

Zuzanna Kołodziejczyk wciąż zajmuje się zawodowo modelingiem. Trafiła na zagraniczne wybiegi i sesje.

Parę tygodni po wygranej gościłam już na billboardach w całym kraju w kampanii jednej ze sportowych marek. W ciągu roku zrobiłam kilka dużych kampanii, okładek magazynów, edytoriali. Poszłam we wszystkich najważniejszych pokazach w Polsce. Telefon cały czas dzwonił, a ja tylko przepakowywałam walizkę i leciałam znowu do pracy. Uważam, że później pomogło mi właśnie moje podejście. Nie spoczęłam na laurach - ściankach. Wzięłam się do roboty. Dzięki temu nabierałam doświadczenia i pewności siebie, bo wcześniej bywało z tym średnio. Udało mi się też poznać całe mnóstwo osób z branży, którym mogłam pokazać się z dobrej strony. To procentuje do dziś.

Modelka twierdzi, że najlepszym sposobem na zrobienie kariery w tym zawodzie jest zgłoszenie się do agencji modelek. Jej zdaniem program obecnie kreuje w większości "sezonowych celebrytów".

Zgadzacie się z Zuzanną?

Zobacz także: Znamy listę finalistów w programie "Top Model". Zabrakło jednego uczestnika!

Jaki zawód powinieneś wykonywać? Sprawdź się!

Młoda kobieta siedzi przed komputerem.
Rozwiąż quiz

Jaki zawód najlepiej do ciebie pasuje? Sprawdź to!

Młoda kobieta siedzi przed komputerem.

1. Co jest dla ciebie ważne w pracy:

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów