Zrzucił 80 kilogramów w rok, a blizny po operacjach zakrył niesamowitymi tatuażami

Redakcja 03.04.2017
Kevin Creekman
Fotografia: www.instagram.com/thecreekman/

Droga do zaakceptowania i pokochania swojego ciała czasem bywa trudna i bolesna. 

Kevin Creekman w 12 miesięcy zrzucił około 80 kilogramów. Gdy przeszedł niezbędne operacje, musiał poradzić sobie z licznymi bliznami, które pokrywały jego ciało. Znalazł na to bardzo oryginalny sposób. 

Kevin Creekman z otyłością zmagał się od wielu lat. Przed swoimi osiemnastymi urodzinami ważył ponad 150 kilogramów. Nastolatek z powodu otyłości niemal nie odrywał się od gier komputerowych, co jeszcze bardziej pogarszało jego stan. Musiał także poradzić sobie z docinkami kolegów, którzy dokuczali mu z powodu jego tuszy. I choć próbował wielu diet, żadna nie przynosiła wyczekiwanego rezultatu. Wsparcia i otuchy dodawał mu przyjaciel, który razem z nim postanowił przejść metamorfozę i zrzucić kilka kilo, co okazało się wystarczającą motywacją dla nastolatka. 

Nastoletni Kevin Creekman
Fotografia: www.youtube.com

Nastoletni Kevin Creekman

Długa droga

Intensywny wysiłek opłacił się, bo Creekman zrzucił w rok ponad 80 kilogramów. Niestety, sama utrata kilogramów nie zmieniła tego, jak mężczyzna postrzegał swoje ciało. Tak nagły i drastyczny spadek wagi pozostawił na ciele mężczyzny płaty skóry, które należało usunąć chirurgicznie. Gdy dwie operacje plastyki brzucha zakończyły się sukcesem, Kevin Creekman musiał poradzić sobie z bliznami, które "zdobiły" jego ciało. To właśnie wtedy wpadł na pomysł, że pokryje je tatuażami

Aby rozpocząć nowe życie, czułem, że muszę ukryć moje blizny i ukryć moją przeszłość. Chciałem czuć się wolny w swojej skórze, nie myśleć o tym, co inni mogą widzieć lub myśleć o mnie (...). Moje tatuaże były ostatnim kawałkiem układanki do zbudowania siły i pewności siebie - powiedział Kevin Creekman w rozmowie z Metro.co.uk. 

W krótkim czasie Creekman pokochał sztukę tatuaży, które zdobią niemal całe jego ciało. Dziś mężczyzna pracuje nie tylko jako model, ale również pomaga uchodźcom uczyć się języka niemieckiego w szkole w Kolonii. I choć wie, że droga, którą wybrał nie wszystkich przekonuje, ma nadzieje, że jego opowieść zainspiruje ich do znalezienia własnej ścieżki, która pozwoli im zaakceptować swoje ciało. 

Zobacz niezwykłe tatuaże Kevina Creekmana: 

Oceń artykuł
TEMATY:

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów