Zrobili swoją wersję, teraz Roxette zaprosił ich do współpracy. Para polskich gejów wystąpiła w oficjalnym teledysku

Redakcja 08.11.2016
Teledysk do piosenki Roxette
Fotografia: www.youtube.pl

Kiedy spadła na nich fala hejtu, nie poddali się. Dziś występują w oficjalnym klipie do piosenki "Why Don't You Bring Me Flowers", która promuje najnowszą płytę Roxette. 

Kilka miesięcy temu nagrali klip do piosenki "Some Other Summer" zespołu Roxette, po którym spadła na nich fala krytyki. Internauci pisali, że obleją ich kwasem, a nawet poderżną im gardła. Wszystko dlatego, że są gejami, którzy nie wstydzą się swojej orientacji. Nie, na umieszczonym na kanale YouTube wideo nie było nic, co mogłoby oburzać. Wręcz przeciwnie. 

Jakub Kwieciński i Dawid Mycek, bo o nich mowa, hejtem już się nie przejmują. Ich oryginalne wideo właśnie docenili muzycy z zespołu Roxette i zaprosili chłopaków, aby wystąpili w ich oficjalnym klipie do piosenki "Why Don’t You Bring Me Flowers". 

Czujemy się zaszczyceni, że Roxette zainspirowało się naszym amatorskim wideo tworząc swój oficjalny klip. Jeszcze większa frajda to móc zobaczyć w nim swoje nagrania. Nasza część powstała w Bieszczadach, gdzie specjalnie pojechaliśmy, aby pokazać piękną polską jesień - mówią Jakub i Dawid, a ich wypowiedź przytacza Interia.pl.

Klip, w którym występują Polacy, promuje najnowszą płytę szwedzkiego zespołu zatytułowaną "Good Karma". Marie Fredriksson i Per Gessle chcieli, aby teledysk do kawałka "Why Don't You Bring Me Flowers" pomogli im nagrać fani. Teledysk jest więc montażem kilku filmików stworzonych przez miłośników muzyki zespołu Roxette

Skrajne opinie

Gdy Jakub i Dawid zdecydowali się dokonać coming outu, nie spodziewali się, że ta informacja wywoła tak skrajne emocje. Pozytywne komentarze z zagranicy przeplatały się z pełnymi agresji i obelg wypowiedziami polskich Internautów. 

Za granicą zostaliśmy przyjęci pozytywnie, z falą hejtu zderzyliśmy się w Polsce, to była dla nas nietypowa sytuacja. Komentarze typu: "Jakbym Was spotkał na ulicy, to bym poderżnął gardło", "Szkoda, że zlikwidowano komory gazowe, przydałyby się dla nich", "Dajcie ich adres, będziemy wiedzieli, co z nimi zrobić" - opowiadają bohaterowie teledysku w rozmowie z Pudelek.pl. 

Te przykre doświadczenia sprawiły, że dziś Jakub i Dawid są silniejsi. Choć negatywne komentarze bardzo bolały, poradzili sobie z tą trudną sytuacją. Nie schowali głowy w piasek, a wręcz przeciwnie. Stawili czoła hejterom nakręcając kolejny teledysk, tym razem do piosenki "Don't You Need Somebody". Dziś cieszą się, że ich pracę, która miała być tylko spontanicznie nakręconym klipem dla znajomych, docenili muzycy z zespołu Roxette. 

Bohaterowie teledysku mają nadzieję, że już wkrótce wizerunek osób homoseksualnych w Polsce zmieni się i będą one traktowane jak każda heteroseksualna osoba. 

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów