Zosia chce ściąć włosy dla chorych na raka. Filip Chajzer nagłośnił sprawę i organizuje wielkie cięcie

Redakcja 16.05.2017
Dziewczynki, które postanowiły ściąć włosy
Fotografia: www.facebook.com/ChajzerFilip/?fref=ts

Dziennikarz będąc pod ogromnym wrażeniem decyzji dziewczynki postanowił zorganizować niebanalną akcję. 

Filip Chajzer w mediach społecznościowych opublikował post, w którym przedstawił historię małej Zosi, która pragnie pomóc chorym na raka. 

14 maja dziennikarz na swoim Facebooku zamieścił zdjęcie małej dziewczynki i zdradził, że Zosia postanowiła ściąć włosy i przekazać je fundacji, która wykona z nich perukę dla chorych. 

Poproszę stado lajków dla Zosi. Zosia podjęła niesamowicie odważną decyzję. Za 3 tygodnie w Czuprynki Warszawa zetnie włosy, żeby przekazać je chorym dzieciom...Pyta tylko czy będę mógł przyjść i z nią porozmawiać...Zosiu! To oczywiste jak to, że jutro wstanie słońce. Jestem z Ciebie dumny, mam nadzieję, że wy też. Mała wielka bohaterka - napisał Filip Chajzer na Facebooku. 

Efekt przerósł oczekiwania dziennikarza. Do Chajzera zaczęli zgłaszać się rodzice dzieci, które podobnie jak Zosia, chciałyby przekazać swoje włosy chorym. Dziennikarz całą sytuację określił mianem "efektu Zosi" i postanowił zorganizować wielkie cięcie. 

To niesamowite, kiedy dzieciaki dają takiego kopa do działania. Krótka wiadomość od mamy Zosi poruszyła wasze serca. Moje też. 01.06., w dzień dziecka w Czuprynki Warszawa czekam na wszystkich małych bohaterów, którzy zechcą przekazać swoje piękne włosy chorym dzieciakom z oddziałów onkologii. Fundacja Rak'n'Roll Wygraj Życie gotowi na dostawę? - napisał Filip Chajzer na Instagramie. 

Post Filipa Chajzera poruszył internautów
Fotografia: www.facebook.com/ChajzerFilip/?fref=ts

Post Filipa Chajzera poruszył internautów 

Wzruszający gest

Internautom bardzo spodobała się inicjatywa kilkuletniej Zosi i zdradzają, że w ich domach też mieszkają mali, wielcy bohaterowie. 

Moja córka Amelia też podjęła bardzo dojrzała decyzję. Miała do wyboru - albo sprzedać włosy albo oddać na fundację. Zdecydowała oddać i jestem z niej bardzo dumna. Do Warszawy co prawda mamy kawałek z Podbeskidzia ale w Bielsku jest kilka salonów współpracujących z Rak&Roll i do jednego z nich się wybierzemy. Pozdrawiamy wszystkie dziewczyny, które decydują się na taki gest! - napisała internautka na Facebooku Filipa Chajzera. 

Tez w tym roku chcieliśmy podarować włosy na fundację, jednak zapadła decyzja, że czekamy do komunii (3 lata) i podarujemy mega wielki warkocz. To był pomysł mojej 6-letniej córci. Życie jest piękne jak można pomagać - dodał kolejny internauta. 

Moja córka oddała w czerwcu, zapuszcza teraz żeby móc oddać kolejny raz.

Popieramy takie inicjatywy!!! Moja 5latka też oddała włoski z myślą o chorych dzieciach. Fajne takie zbiorowe akcje.

W komentarzach umieszczanych pod postem dziennikarza internauci nie tylko opisują swoje doświadczenia, ale również chwalą się zdjęciami swoich dzieci, które zdecydowały się na podobny gest. Również fundacja Rak'n'Roll odniosła się do sprawy. 

Filipie! Jesteśmy bardzo wzruszeni Twoim działaniem. Jasne, że jesteśmy gotowi na dostawę. Zawsze! Ale w akcji Daj Włos! szykujemy peruki dla dorosłych, więc nie będziemy mogli wypełnić ważnego warunku akcji. Bardzo mocno trzymamy kciuki i ślemy kule energii! Jeśli możemy pomóc, koniecznie do nas pisz - napisała fundacja Rak'n'Roll na Facebooku Filipa Chajzera. 

To już kolejny raz, kiedy media społecznościowe pokazały swoją siłę. Wszystko wskazuje na to, że już w czerwcu fundacje pomagające chorym na raka zapełnią się włosami dzieci, z których będzie można wykonać wyjątkowe peruki. 

Filip Chajzer
Fotografia: East News

Filip Chajzer

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów