Zorza polarna w Polsce! Wiemy, kiedy i gdzie będzie można ją obejrzeć

Paulina Ermel 27.02.2019
Zorza polarna
Fotografia: Shutterstock

Zorza polarna w Polsce widoczna jest bardzo rzadko. Teraz jednak nadchodzi niepowtarzalna okazja, żeby ją zobaczyć! Sprawdźcie, kiedy i gdzie się pojawi.

Chyba nie ma na świecie osoby, która nie chciałaby choć raz w życiu zobaczyć tego zjawiska. Mowa o zorzy polarnej, która jest charakterystyczna dla obszarów leżących na kołach podbiegunowych. Jednak zdarzają się sytuacje, że niezwykłą paletę barw na niebie widać także... w Polsce! I okazję do zobaczenia jej mamy właśnie dzisiaj!

Kiedy zorzę polarną będzie można obejrzeć w naszym kraju? Koniecznie sprawdźcie!

Zorza polarna w Polsce

Pierwszy raz o możliwości pojawienia się zorzy polarnej w Polsce jeszcze w lutym poinformowała Amerykańska Narodowa Służba Oceaniczna i Meteorologiczna. Organizacja jako pierwsza zarejestrowała, że do naszej planety zbliża się strumień wiatru słonecznego, który po dotarciu do atmosfery, wytworzy niesamowite zjawisko na niebie.

O nadejściu zorzy pisał także popularyzator nauki Karol Wójcicki. To właśnie on na swoim kanale "Z głową w gwiazdach" zdradził, że już w nocy z 27 na 28 lutego będzie można obejrzeć magiczną zorzę nad Polską.

Gdzie dokładnie będzie widoczna? Jak podaje portal Onet najlepiej będzie można się przyjrzeć zorzy na północy Polski. Widoczna będzie między godziną 22 a 1 w nocy. Aby dokładnie przyjrzeć się niezwykłemu zjawisku świetlnemu w Polsce, warto wybrać się w miejsce oddalone od sztucznego światła. W ten sposób zorzę będzie można wypatrzyć również w środkowej części Polski.

Mieliście okazję zobaczyć już zorzę na żywo?

Lubicie podróże? A do tego zastrzyk adrenaliny? Mamy coś specjalnie dla was! Oto podróże tylko dla ludzi o mocny nerwach. Nie każdy powinien się na nie porywać!

Oceń artykuł
TEMATY:

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów