Zoomer ma dwa lata, lubi manicure i samochody. Rodzice trzymają w tajemnicy płeć dziecka

Hanna Skowron 19.04.2018
rodzice z dzieckiem
Fotografia: Instagram.com/raisingzoomer

Chcą, by maluch miał swobodę w tworzeniu własnej tożsamości.

Zoomer ma dwa lata i jest dzieckiem jakich wiele. Uwielbia lody, malowanie paznokci i zabawę ciężarówkami. Jeden szczegół jednak odróżnia malucha od innych. Rodzice trzymają w tajemnicy jego płeć

Zobacz także: Które dziecko w kolejności jest tym "ulubionym" rodziców? Wyniki badań zaskoczyły nawet naukowców

Kyl i Brent Myerowie nie chcą, by ktokolwiek wiedział, czy ich pociecha jest chłopcem, czy dziewczynką. Ma zdecydować o tym sama, kiedy poczuje, że przyszedł na to czas. Na razie Amerykanie z Utah zwracają się do dziecka bezosobowo. Wszystko po to, by nie ograniczać jego rozwoju.

Płeć nie mówi nam nic o dziecięcej osobowości, temperamencie, ulubionym kolorze, preferencjach żywieniowych, poczuciu humoru, nastawieniu do zmiany klimatu czy innych unikalnych cechach - wyjaśnia Kyl na swoim blogu Raising Zoomer.

Rodzice tłumaczą, że nie zabraniają maluchowi identyfikacji z żadną płcią. Nie udają także, że ta nie istnieje. Po prostu Zoomer "ma swobodę w odkrywaniu i tworzeniu własnej tożsamości bez sugerowania tradycyjnych ról płciowych".

Zobacz także: Dziecko płakało przez 8 godzin lotu. Reakcje pasażerów widać na nagraniu

Na razie Zoomer niewiele rozumie z tego wszystkiego. Nosi uniwersalne ubrania i dłuższe włosy. Ale przyjdzie czas, że może chcieć określić swoją płeć. Cokolwiek się stanie, Kyl i Brent chcą wspierać malucha w stawaniu się sobą. 

Co sądzicie o takim wychowaniu?

To dziecko nie wie, czy jest chłopcem, czy dziewczynką

Oceń artykuł
TEMATY:

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów