Żona Sołtysika opowiedziała o problemach z zajściem w ciążę i swojej chorobie. „Nigdy nie wyzdrowieję”

Sylwia Bagińska 30.04.2019
Rodzina Sołtysików
Fotografia: Instagram.com/pati_soltysik

Andrzej Sołtysik i jego żona są szczęśliwymi rodzicami synka Stanisława. Na swoim blogu Patrycja Sołtysik opowiedziała o trudnościach z zajściem w ciążę i ciężkiej chorobie, która „odbiera jej kobiecość”.

Na swoim blogu Patrycja Sołtysik przyznała, że myśli o powiększeniu rodziny. Jednak wcześniej musi stawić czoło ciężkiej chorobie, jaką jest endometrioza, inaczej nazywana wędrującą śluzówką lub gruczolistością macicy. To schorzenie, w którym dochodzi do nieprawidłowego umiejscowienia elementów błony śluzowej macicy poza jej obszarem.

Choroba żony Andrzeja Sołtysika

Choroba objawia się silnymi bólami menstruacyjnymi, które nie pozwalają normalnie funkcjonować, a także dyskomfortem podczas stosunku i niepłodnością. Przy endometriozie zajście w ciążę jest znacznie utrudnione. O tych problemach postanowiła opowiedzieć żona dziennikarza.

Intymne wyznanie Patrycji Sołtysik

Patrycja Sołtysik na swoim blogu zdecydowała się na intymne wyznanie. Opowiedziała o tym, jak choroba zmieniła jej postrzeganie o samej sobie.

Choć endometrioza to choroba bardzo kobieca, to równie bardzo tę kobiecość odbiera…

Następstwem endometriozy bardzo często jest niepłodność. A dla kobiety usłyszeć, że nie będzie mogła mieć dziecka, to tak jakby ktoś Ci powiedział: “nie jesteś prawdziwą kobietą”. Ja tak się poczułam i nie mówię, że każda z nas ma zostać matką, ale każda powinna mieć możliwość nią być.

Małżeństwo nie traci jednak nadziei, że znów zostaną rodzicami.

Nigdy nie wyzdrowieję, nie da się wyleczyć endometriozy, ale wierzę, że jeszcze kiedyś ją pokonam i Stanisław będzie miał rodzeństwo – napisała Patrycja Sołtysik.

Mamy nadzieję, że rodzina Sołtysików spełni swoje marzenia, również te dotyczące rodzicielstwa!

Zobacz także: Sołtysik w kontrowersyjnym wywiadzie porównał żonę do gadżetu

Rozwiąż quiz

Jesteś w stanie rozpoznać, z którego polskiego filmu pochodzi ten kadr?

Kadr z filmu
Fotografia: Eastnews

1. Z którego polskiego filmu pochodzi ten kadr:

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów