Zombie Boy nie żyje. Model znany z teledysku Lady Gagi popełnił samobójstwo

Magdalena Barszczak 03.08.2018
Rick Genest aka Zombie Boy
Fotografia: SPUTNIK/EAST NEWS

Mężczyzna wystąpił z artystką w klipie do utworu "Born This Way".

Kanadyjski model Rick Genest, znany jako Zombie Boy, nie żyje. Jak podaje iHeartRadio, popełnił samobójstwo w wieku 32 lat. Według policji ciało Genesta znaleziono w jego mieszkaniu w Montrealu.

Lady Gaga pożegnała Zombie Boya

Zombie Boy stał się popularny w 2011 roku, kiedy do teledysku zaprosiła go Lady Gaga. Wcześniej był kojarzony wyłącznie ze środowiskiem tatuaży. Od tamtego momentu jego kariera nabrała tempa i stał się muzą piosenkarki. Jak duża zażyłość ich łączyła, świadczy wzruszający wpis Lady Gagi.

Jestem bardziej niż zdruzgotana samobójstwem mojego przyjaciela Ricka Genesta. Musimy starać się bardziej, aby zmienić naszą kulturę. Zdrowie psychiczne musi stać się priorytetem i nie możemy bać się o nim mówić. Jeśli cierpisz, nie wahaj się zadzwonić do przyjaciela lub kogoś z rodziny. Musimy się nawzajem uratować - napisała na Twitterze.

Charakterystyczny wygląd Genestowi nadawały jego tatuaże. Pierwszy z nich zrobił w wieku 19 lat i od tamtej pory tatuował się regularnie. To właśnie ze względu na ozdoby na ciele zyskał przydomek Zombie Boy.

Zdjęcia Kanadyjczyka zdobiły okładki wielu prestiżowych magazynów, takich jak: GQ, Vanity Fair i Vogue HommesW 2012 roku wystąpił także w teledysku do piosenki Honoraty Skarbek. Zaliczył też przygodę z kinem, grając obok Keanu Reevesa w przygodowym filmie "47 roninów".

Przyjaciele modela wspominają, że jako nastolatek przeszedł operację guza mózgu i przez całe życie borykał się z problemami natury psychicznej.

Zobacz także: Nie żyje Kora. Artystka przegrała walkę z chorobą nowotworową

"Born This Way" - przy tym teledysku pracował z Lady Gagą:

"Sabotaż" - Zombie Boy w klipie do piosenki Honoraty Skarbek:

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów