Znana sieciówka w końcu wyznała, jak należy wymawiać jej nazwę. Wiele osób robiło to źle

Redakcja 16.08.2017
Zakupy
Fotografia: Pixabay

Przedstawiciele marki rozwiali wszelkie wątpliwości. 

Primark to irlandzkie przedsiębiorstwo zajmujące się sprzedażą detaliczną odzieży, założone w 1969 roku. Dziś swoje sklepy ma między innymi w Wielkiej Brytanii, Austrii, Belgii, czy chociażby Francji. To bez wątpienia jeden z najpopularniejszych sklepów odzieżowych w Europie, a to w dużej mierze za sprawą szerokiej oferty i niskich cen. 

Mimo że na początku 2017 roku pojawiła się informacja, jakoby Primark miał otworzyć w naszym kraju aż trzy punkty, wszystko okazało się mało zabawnym żartem. Ci, którzy mogą sobie na to pozwolić, chętnie wyjeżdżają poza granicę kraju, aby wyposażyć swoją szafę w nowe rzeczy prosto z popularnego Primarka. I choć może się wydawać, że nazwa Primark jest łatwa do wymówienia, okazuje się, że wiele osób robi to źle. 

Są tacy, którzy mówią "Pree-mark" (Primark), a są i tacy, którzy twierdzą, że poprawna forma brzmi "Pry-mark" (prajmark). W odpowiedzi na liczne pytania, które w ostatnim czasie klienci kierowali do osób zarządzających sklepami sieci, głos w dyskusji zajęli sami przedstawiciele marki. 

Jak poprawnie wymawiać Primark? To bardzo dobre pytanie. My mówimy Pr-Eye-Mark.

Primark
Fotografia: www.help.primark.com

Pree-mark kontra Pr-eye-mark

Gdy wszystko stało się już jasne, wydawać by się mogło, że klienci Primarka już nigdy nie zaliczą "wpadki". Okazuje się jednak, że nie wszyscy zamierzają zmienić swoje przyzwyczajenia. 

Przez całe moje życie wypowiadałem źle nazwę "Primark", ale nie obchodzi mnie to. Nadal będę tam chodził i nadal będę mówił "Preemark" - napisał internauta na Twitterze. 

Są też i tacy, którzy dziwią się, że ktokolwiek wymawiał nazwę "Pree-mark", bo to, że należy mówić "Pr-eye-mark" wydaje im się oczywiste. Jak widać, człowiek uczy się całe życie ;-) 

Primark w Londynie
Fotografia: East News

Primark w Londynie

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów